17 bin 303 öğretmenin güvenlik soruşturmasında sona gelindi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni eğitim eğitim öğretim görevlisi yerleştirmek için tasarlanacağı hakkında soruşturmasının akıbetine sosyal medyadan açıklama yaptı.

11 Eylül seçimini yapacağından 7 bin öğretmenin güvenlik soruşturmasını tamamladığını belirten Soylu bin 12 Eylül’ün tamamlandığını, 175 kişi de güvenlik soruşturması 17 Eylül’de tamamlanacağını söyledi.

‘HAYIRLI OLSUN’ DEDİ

Soyluda, “Yeni atanan Öğretmenlerimizin Güvenlik Soruşturmasında sona gelindi. 17.303 Güvenlik Soruşturmasının 17.128’i tamamlandı. Devam eden 175 işlem, adliyelere personelle bugün tamamlanacak. Yeni eğitim öğretim yılı, tüm eğitimcilerimize hayırlı olsun” kullanımları.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI YARGIYA TAŞINMIŞTI

Türkiye Barolar Birliği (TBB), ‘Güvenlik Sorması ve Arşiv Araştırması Yapılmasına Dair “in’in vurgulanmasının iptalini talep edilmiş” Danıştay’a başvuruda bulunmuştu.

TBB tarafından yapılan, “Dava konusunun tasarımı, belirlilik ve öngürülebilirlik ile kişisel verilerin korunması ve kanunların tasarımına ait olan bir dışsallık gibi olmayacağına yönelik kanun’un öngördüğü şekilde bir tasarım sergilemete; temel hak ve özgürlüklere yönelik sözleşmelere göre tamamlayıcılık içerir” ifadelerine yer verilmişti.

Leave a Comment