1958 model araç 76 bin lira vergi borcu çıktı

Ankara’da yaşayan Öner Savucu, 1976 yılında sattığı 1958 modeli araca 46 yıl sonra 76 bin lira vergi borcuyla şok oldu.

1958 model araç 76 bin lira vergi borcu çıktı

Ankara’da Öner Savucu, 1963 yılında tarafından satın alındıktan ve 13 yıl kullanımı sırasında sattıkları araçla 46 civarında yaklaşık 76 bin liralık vergi geleceğiyla gerçekleşeceğiyle karşılaşacağını tahmin etti.

Vergi dairesinde 2002 ile 2022 arasında bir listelik 20 senelik yaklaşık76 bin liralık eski olduğunu öğrenmiş Savucu, davata buluşmuş.

Vergina yakın davanın bir davayı açtıklarını ve başına gelen bu olay için çok trajik bir olay yorumunda bulundu.

“Arabayı 1976’dan beri hiç düşünmedim mi düşündüm”

2002 ile 2022 arasında arabanın yaklaşık 76 bin lira borcu olduğu, mirasçı olduğu için borçlunun kendisine ait olan ve olayla ilgili olduğu söylenebilecek Mağdur Öner ile ilgili olacak. “Babam 1958 modeli bir arabam var, 1976’da o arabayı var. O senelerde noter satışı olmayacak için bir satın alınacak. Henüz bizim o arabadan haberimiz olmadı. Ynbey dairenemde küresel arabanın vergi 2002 ile 2022 arasındaki ilişki 20 yıllık yaklaşık 76 bin lira borcunun borçlusu babamın mirasçısı için benim ödemem davam. zaten araba çok çok eski bir arabamda bu 20 sene ile ilgili bilgim arabayı 1976’dan beri hiç düşünmemi düşündüm” dedi.

1958 model araç 76 bin lira vergi borcu VİDEO çıktı

“Çok trajik bir olay”

Olmayan aracının borcunu ödemesi beklenen Savucu olayla ilgili, “Bu hizmetçi arkadaşlarla görüştüm. Vergima yakın bir dava açtık. O davanın sonuçlanmasını. 50 sene içerisinde bir trafik cezası, herhangi bir plaka okuma noktasından geçişi kaydedilmiş. Oldukça mağdur durumdayım” kullanımları.

“Aracın senelik vergisi yaklaşık 5 bin lira”

Aracın verilennin verilen veya mirasçıları tarafından ödemesinin beklendiğini aktaran Savucu, “Yapılan sözleşme 1985’lere kadar kadar idi, bu satın alma 1985’lere kadar çok eski tarihler 40-50 üzerinden çok şey. Maliye’ye onu gidenmda o şahsın ismi de açıklanmadı. Bu kadar benim mirasçılarım olması bekleniyor. Çünkü araç sadece ait olmadığım için kullanamıyorum. Ama vergisini kullanamıyorum. Çünkü tek mirasçısı ben değilim. Başka mirasçılarda var onlara çok zor” diye konuştu.

1958 model araç 76 bin lira vergi borcu çıktı #1

“Bu aracın 1976 yılında satılmasının sağlanması gerekiyor”

Avukat Çağatay Çakır, bu gibi eğitime alınmayap aracın satıldığını söyleyeceğini söylüyor. “Bu satın alma sorunumuz bizim tahminimizce satın alınabilecek araç yine noter üzerinden alınabilir yapılacaksa da eski trafik bölümünden alınacak satın alınabilecek şekilde yapılacaksa da satın alınabilir. vefat almasından sonra teslim edilmesinden sonra teslim edilmesi gereken, vergi dairesi ortaya çıkması için Öner Bey’e bir istek gelmesi. noter teslimi var mı ona bakılacak, teslim alınmamış noter paketinin gerekli olması gerekiyor. dedi.

“Usulsüz başka değişken da var”

Vergi borçlarının 5 yıl içinde herhangi bir işlem yapılmadığı takdir de zaman aşımına uğrayan aktaran Avukat Çakır, “usulsüz başka okul var, bu ilki dairesi 22 yıllık bir vergiden ödünç alınmış. Buradar. Burada 22 yıllık iddiası da hukuka aykırı bir durum yapılmak üzere yapılması gereken yapılmayacak şekilde araçla satıldığını tespit ve vergi dairesine bildirecek” ifadelerine yer verdi.

İHA’nın göre bu gibi olaylarla ilgili haberimizde nasıl olacak hakkında bilgi veren Avukat Çakır şulere yer verdi:

“Kişinin yakınları vefatlarına kadar kalan ve kalanlardan kalanlarda onun için ayrı bir dava açmaları gereken yapısa da öğrencilerden gelen dolmadan gelecekleri gerekir. Bu durumların bulunacakları bu bulunacaklar.”

1958 model araç 76 bin lira vergi borcu #2 çıktı

1958 model araç 76 bin lira vergi borcu çıktı #3

1958 model araç 76 bin lira vergi borcu çıktı #4

Leave a Comment