2023 Ford Mustang tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Otomotiv en ikonik modellerinden biri olan Ford Mustang yenilendi. O bilindik tasarımı çok da dokunulmayan küresel teknolojilere kavuşan günlükna 2023 Ford Mustang tüm yeniliklerle karşımızda.

2023 Ford Mustang, özellikleriyle neler sunar?

2023 Ford Mustang, 1964 – 1970 arasında yer alan eskitalarından ilham tasarımını hala görünüyor. Özellikle üç parçalı LED farlar dikkat çekerken, genişleyen arka çamurluklar da araç daha kaslı gösteriyor. S650 kod tasarımı modelde tipi olarak coupe ve dönüştürülebilir bir program sunulmaya devam ediyor.

2023 Ford Mustang ailesinde ilk kez EcoBoost ve V8 motorlu versiyonlar ilkönceden uygulanmakta olan eski şehirler. V8 GT modellerindeki üç parçalı gündüz LED’leri daha ince ve parlak siyah çerçeveli panjurda burun deliklerini andıran iki tane parça var. Ön tampon da farklı olduğu modellerde motor bölümlerindeki sıcak havanın atılması ve ön hava girişlerinden gelen havanın geçiş yolundan kaput havalandırması da mevcut.

Bunun dışında V8 motorlu versiyonlarının arkasından daha büyük bir difüzör ve dörtlü çıkıştan dikkat çekilmiyor. Turbo dört silindirli versiyonlarda iki egzoz çıkışı mevcut. Ayrıca göstergeler 17 olan göstergelerde standart olarak, 19 inç olaraksa 20 jantlarda GT’lerde görünürler.

Yeni Ford Mustang iç mekanında özellikle orta ve üst donanım seviyelerinde ekran yerleşimi geziniyor. Ford’un yeni SYNC 4 yazılımıyla kontrol edilen bu sistem 12.3 inç gösterge panel ve 13.2 inç multimedya oyunun gerçekleşmesi için geliyor. O uzaktan yani yeni sürüme sahip kullanıcılar için sistem için uygun kişiselleştirme seçenekleri sunar.

Devamında ise düz yön simidi, oyun içi kamera vb. Bağlantıları sağlamak için elde etmek için USB girişlerini içeren bilgilerden yeni Mustang’in sunduğu özellikler arasında. Buna göre hız sabitleyici, trafikte ulaşım aracı olarak trafikte pek çok çok güvenlikte 2023 Mustang’in araçlar arasında bulunuyor.

Yeni Mustang, bir önceki jenerasyonun S550 platformunu devam ediyor. Bu artan hibrit motorlardan ve bunlardan son model otonom oyunlardan asistanlarından henüz kalsa da bunlar değil Mustang’in tercih edilenlerin yapılacaklar. Kabuğun altında bir 2015’te model ile tamamlanması planlanıyor. Buna ek olarak montaj noktaları ve bağlantıların sertleştirilmiş hali. Ayrıca yeni yaylar ve amortisörler eklenmiş.

2023 Ford Mustang’de dışarıdan ilgi çekici çekici özellikler de mevcut. Sözcüklerlık servis aracı uygulanabilir. Ayrıca şirketindeki “Performans Elektronik Park Freni” adından söz etmişti, kabul edilen el freni gibi görünen ancak elektronik olarak kontrol edilen bir de mevcut. İlk baştaki ‘performans’ için sürüklenmek için saçmalamayı planlıyorum. Sistemin şekli tam olarak detaylandırılmaz ancak Ford’a göre bu sistem driftini kolaylaştıracak.

Kaputun altında 2.3 litre EcoBoost ve üst düzey 5.0 litre V8 kullanımlarındayız. Güç, tork ve performansı henüz belli değil, henüz ziyaret etmekten yenilendiğini söyledi. V8’deki yenilikler ilki kadar değil ama bu motorda da ikili ‘soğuk hava girişi’ yani açık hava elle kullanılmış. Şanzıman olaraksa 10 ileri otomatik ve güçlü GT’de 6 ileri manuel seçenek mevcuttur. Daha önce olduğu gibi manuelde rev özelliği bulunuyor.

Leave a Comment