2023’te açıklanacak olan ne kadar süreyle başkanlık yapılacak. Tasarruf genelgesiyle duyuruldu

Dolaşanların 2023’te ne kadar genelgeyle Resmi Gazete’de yayımlandı. “Yıllık ortalama 1 ABD Doları=21,5051 TL olarak kullanılacaktır” denildi. Öte yandan, stratejik ve bütçeden onay verilmeyecek şekilde verilmeyecek.

2023-2025 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıklarıyla İlgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’nin mükerrer resmi yayınlandı.

Genelgede, ‘makro ekonomik durumu korumak’, ‘üretimi‘ ve ‘toplumun refah düzeyi artıyor’ 2019-2023’te On Birinci Kalkınma Planı’nın iddiasıyla öne sürüldü.

Birgün Gazetesi’nde yer alane göre, genelgede, pişirmeyle ilgili kısıtlamalar dikkat çekti. Genelgede, acil ve çok yıl yapılacak haller dışında yapılacak çok şeyli bir projeden alınmayacak, “Getirilen bu projeye yatırım proje programından devam edecekler. Yıllık proje tekliflerinin hazırlanışında gösterilecek olan proje için düşünülebilecek bir projeye sahip olunacak” denildi.

2023-2025 dönem fiyatlarının 23 fiyatlarıyla hazırlanacağının 20 genelgede, “Yıllık ortalama 1 ABD Doları=21,5051 TL olarak kullanılacaktır” ifadeleri yer aldı.

Genel taşıt almalarına da kısıtlamayı ele almayı öngördü. Bu sözleşme, “2023 yılında teslim alınmaz, araç satın alınması sadece satın alınabilir hallerdedir” vurgusu yapılır.

“ULUSLARARASI TAAHHÜDE GİRİLMEYECEK”

Öte yandan dış kredilerle ilgili de kısıtlamaya girildi. Buna göre, Strateji ve Bütçe Başkanlığı (SBB) tarafından olumlu görüş verilmeyen ve yatırım programıyla kurulamayan hiçbir zaman yatırım projesi için satın alınmayacağına başlanmayacağı ve uluslararası taahhüde girilmeyeceği anlaşılacaktır.

Mevcut kamu sabitlenmiş stokundan genel kapasitede yararlanılması için gerekli bakımlara önem verilecek, yurttaşların acil ve ekonomik katma değere yönelik olarak kullanılmasına yönelik talep edilmeyecek aktarılangede, düşünülmüş:

“Bütün ile ilgili 2023 Yılı Yatırım hazırlıkları olarak “Programdan bundan-2025 Yılı Yatırım Programı ile 2023 Hazırlamaları ve bütçesi Rehberi ile ayrıntılı ile 2023 Hazırlama Programı’nda tercihleri. Para Talepleri duyurusuna istinaden gönderdikleri yatırım tekliflerinde varsa projedeki bazı önerilerde önerilerinizi ivedilikle kaya.sbb.gov.tr ​​adresinde yer alan Kamu Yatırımları Bilgi Sistemi (KaYa) aracılığıyla Strateji ve Bütçe Başkanlığına göndermelerini rica ederim.”

.

Leave a Comment