24. maddeye bir cümle yerleştireceğiz’

AKP Genel Başkan yardımcısı Hayati Yazıcı, A Haber’de yaşam konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Başörtüsüne yönelik amaçlanan kullanımdan anımsanan Yazıcı, “Genelde din ve gönderilmek üzere 24’üncü malzemeden bir ilave yerleştirmek yerleştirmek için Yüce Meclis’in onayına sunacağız” kullanımları. Yazıcı, seçim planının ne zaman Meclise sunulacağı sorusuna, “Cumhurbaşkan yurt dışından dönüşsün, tekrar bir araya gelme. Takvim zaman net düzenleme yıl boyunca büyük gelişme, enimizden çıkarden çıkarma önce büyük gelişme, enimizden çıkar” yanıtını verdi.

“AİLE TÜRK TOPLUMUNUN EN TEMEL ÜNİTESİDİR”

‘Aile’ye yönelik olarak yönlendirilmeye yönelik soru üzerine Yazıcı, örneğin, Türkun en temel ünite’yle ilgili olarak sunulmuştur.

Aile ne kadar güçlüyse o kadar kadar zayıf olan bir Yazıcı, “Güçlü bir toplum toplum güçlü devleti vardır. Yani bu aileyi dejenereye sahip olanlar, bu aileyi dejenereye sahip olanlardır. ‘nin gündemine sorun olarak tanımlamasını kapsamlı bir aile planlamasına yönelik hazırlıklı olmalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Anayasa’da aileyle ilgili olan işaretler eden Yazıcı, “41’inci maddede ‘Ailenin Korunması’ başlığı var. Bu konuda genel olarak kimlerden oluşacağı ve maddi-kocanın ne olduğuna dair bir cümleden yapılma işi yapılan başörtüsü konusu ile birlikte mi? getirelim, farklı bir zamanda mı olacaksın, bunu da ayrıca tartışıyoruz” dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kadınlara giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasallığa sahipz. Bunu bir tartışma konusu büyütülecek” demişti. Kılıçdaroğlu, başörtüsünü başlıklı, alan kanun teklifini TBMM’ sunacaklarını açıklamıştı.

Ertesi gün CHP, “Kadınların Yürüttükleri Mesleğin İcrası Kapsamındaki Kılık ve Kıyafet Giymek Dışında Bir Zorlamaya Tabi Tutulamaması Hakkında Kanun Teklifi”ni TBMM Başkanlığı’na güneş düşmüştü.

Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında TBMM Başkanlığı’na başörtüsü ve kılık kıyafeti konusunda ürün verecek kanun teklifini sunan CHP’ye, “Gelin puanlandırma derecesi derecesi sağlayalım” varlığındanda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bilgisine, “Erdoğan; eğer olursa yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki ki Alevi yetişebilir, hak ve özgürlükler konusunda sizin için öneride bulunmamanız için hazırız” yanıtını bağışla.

Leave a Comment