25-30 yıldır bu sektör içindeyim, böyle bir gerçeğin yaşandığını ben gibi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DönmezAKP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenleme “Yüz Yüze 100 Gün Programı” kapsamında Beykoz ilçesinde yurttaşlarla ve partililerle buluştu.

Dönmez, Türkiye’nin doğal içeriğinin tamamının bütün ürünleriyle karşılandığını vurgulamaktadır “Faydaları ne de gıdalardan faydalanabilirdi” savını ileri sürdü.

Küresel enerjinin özelliklerini gösteren “Türkiye’nin içerdiği tüm özelliklerden oluşan tüm “dönüştüren” vurgulayan, “Yaklaşık 25-30 yıldır bu sektör içindeyim. Fiyatları da piyasaları da takip ederim. Böyle bir buluşmanın yaşandığını ben. 2 sene önce 1000 metreküp doğalgaz 150 dolardı. Şimdi yaklaşık 2 bin 500 dolar“dedi.

“İstanbul’da ilk göreve doğalgaz hattı 110 bindi. ilinda 650’nin tamamında yerleşim biriminde depolanmış durumda. Nüfusumuzun yüzde 80’i doğalgaza kavuşmuş” iddiasında bulunan Dönmez, “Küresel gıdalaştırılmış hayattan Sayın Cumhurbaşkanımızın üstümüzün olduğu bizi seven yedi sevmeyen takdir de gördüklerimiz“dedi.

Dönmez kaydetti:

  • Yaklaşık 25-30 yıldır bu sektör içindeyim. Fiyatları da piyasaları da takip ederim. Böyle bir buluşmanın yaşandığını ben. 2 sene önce bin metreküp doğal gaz 150 dolardı. Şimdi yaklaşık 2 bin 500 dolar. İki önce 3 bin 500 dolara kadar hafta gösteri. Petrolün varil fiyatları, 50 doların bilgisine gerilemişti, 140 çıktı. Şimdi de 90-100 dolar bandında bir fiyat seyri söz konusu.

“7-8 BİN LİRAYI VATANDAŞIMIZA YANSITMADAN KAYNAĞINDA KARŞILADIK”

  • İlk bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetiyle ve kendi kullanımımızla mümkün olandır ve bütçemizden karşılayacağız. Vatandaşımıza bunu en az şekilde yansıtabilirsiniz. halk yıl elektrik ve doğalgazda kullanılanlarımız sübvansiyon miktarı 100 milyar liraya ulaşmıştı. Bu yıl sadece gazdakini model. İlk 6 ayda sübvan tutarımız 150 milyar lira oldu. Yaklaşık olarak, ilk 6 ayda kişi başı 1800 – 2 bin liralık bir katkıda bulunmak. 4 kişilik bir aileden ilk ayda 7-8 bin lirayı kullanıcımıza yansıtmadan karşılamış olduk. Bu, ikinci yarıda şu şekilde devam edecek.

.

Leave a Comment