3 isim Jorge Jesus’un gözüne giremiyor

Fenerbahçe’de Zajc, Arda Güler ve Emre Mor, orijinal ağızına hapsoldu.

Fenerbahçe’de sezondaki göreve gelen Portekizli teknik adam Jorge Jesus, başındaki ideal kadroları netleştirirken futbolcuların ise daha çok üzerinde heme hem de kamuoyuna uygulandı. Ligde geride kalan 7 karşılaşmada; 4 galibiyet, 1 galibiyet, 2 de beraberlik alan sarı-lacivertlilerde; Zajc, Arda Güler ve Emre Mor, oğul haftalarda pek yer bulamıyor. Emre Mor her ne kadar süreli olarak sahadaki yerel da teknik direktör Jesus Miha Zajc ile Arda Güler’i yedek ağzında unutmuştu.

Sarı-lacivertlilerin sıralandığı tek mağlubiyet olan Konyaspor maçında Arda Güler yedekler arasında yer antrenmanı için bulamadım. Bu maç Zajc ile Emre Mor 11’de görevlendirilirken ikinci yarıda oyundan alındılar.

Jesus, Kayserispor’u 2-0 yendikleri karşılaşmada ise Arda Güler’e 90 dakikadan sonra, Zajc ile Emre Mor’a forma için. Alanyaspor ile mücadelede ise Zajc’le karşılaşırken Emre Mor’un 11’de karşılaşmada 66 dakikayı buldu. Arda Gül ise 82’nci oyuna dahil oldu. Ligin 8’inci haftasında ise Beşiktaş deplasmanına çıkan Fenerbahçe’de Arda Güler ile Emre Mor yedekler arasında bekleyişini sürdürüp aramayı bulamadı. Miha Zajc ise milli takımlardan geçmiş antrenmanı gözden geçirildiğinde derbi maça ilişkin değerlendirmeye alınmadı.

Arda’nın geliştirilmiş görünümü var

Fenerbahçe Teknik ekibindeki Jorge Jesus’un Arda Güler ile ilgili karar çok net. Arda’yı oyun için uygun olmayan Portekizli teknik adam fizik olarak yetersiz görünüyor. Arda’nın toplu ekipmanının her ne kadar iyi olsa da topsuz bir oyundaki performansından memnun olmayan İsa, genç insanın daha iyi eğitme konusunda eğitmek için ilerlemek.

Zajc yeterli değil

Sarı-lacivertli takımdaki bir kullanım ise Miha Zajc. Sloven futbolcunun fizik ve kondisyonunu tamamlanmayacakn Jesus; Crespo, Mert Hakan, İsmail Yüksek’ten sonra 5’inci seçim olarak bekleyişini sürdürüyor.

Leave a Comment