40 dakika bekletildi, görüşmemdi

ünlü gazeteci Christiane Amanpour, İran‘da Mahsa Emin‘nin tutuklandıktan sonra öldürüldü.

Amanpo, İran’da protestocuların başörtülerinin saldırılarını saldırıyor “yaktığını” ifadeler, vakalar hakkında bilgi almak için İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile iletişime geçti.

Amanpour, “uzun planlama ve hazırlanmaların” sonra Reisi ile röportaj gerçekleşmeyecek, ancak Reisi ile “görüşemediğini” dile getirdi.

Amanpour, “görüşmenin başlamasından 40 dakika sonra Re’nin bir yardımcısının neden olduğu” ve altı “Muharrem ve Güvenli ayları olduğu için başörtüsü takmasını önerdiğini” ifade etti.

TEKLİFİ REDDETTİ

Christiane AmanpourReisi’nin yardımcılarından gelen bu Protokol “kibarca” Görünüşü, New York’ta başörtüsüyle ilgili hiçbir şey “kanunun veya geleneğin” bu tür bir görüşte olduğunu söyledi.

Amanpour, Reisi’nin yardımcısıyla görüşmesine değinerek, “Yardımcı, başörtüsü göz önünde bulunduruyor. Bunun için ‘saygı meselesi’ olduğunu söyledi ve için kasıp kavuran protestolara bulunarak İran’daki mevcut durumda olan durumda bulundu” dedi.

‘GÖRÜŞME GERÇEKLEŞMEDİ’

Amanpour, yardımcının tavrının “eşi karşılığı” bir durum olduğundan, “Bu eşi benzeri bir kez ve duruma katılamayacağımı söyledi. dedi.

Amanpour ayrıca, İran’da devam eden protestolar nezdinde, Cumhurbaşkanı Reisi ile konuşmasının “önemli bir yola” sözlerine ekledi.

.

Leave a Comment