44. İstanbul Maratonu bitti! İmamoğlu maratonda eşine seslendi: Artık sen koşacaksın

İBB iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenleme 44. N Kolay İstanbul Maratonu’nun startı verildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte start ettiğini eşi Dilek İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Can Kaftancıoğlu, belediye düan, İBB meclis üyeleri ve belediye başkanları çaldı.

Maraton yarışı 08.40’ta saat yarışı startıyla başladı. 08.’te döner koltuk, 09.00’da 42K 42K yarışma, 09.15′ 15K yarışma ve 09.45’te de koşusu ile devam etti.

44. İstanbul Maratonu’nu yüksek Kenyalı atlet Robert Kipkemboi, parkur rekoru kırarak kazandı. Kadınlarda ise topluluğulu atlet Sechale Dalasa kazandı.

“CUMHURİYETİN 100. YILI İÇİN KOŞUYORUZ”

Halk koşusu startını önce öncesinde İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bir efsaneye göre bir savaş sonrası bir ulak, tasarlanmayı planlamak için yaratmak için koşmuş Artık bu sevincin anlamı başka bir yere evrildi.

İkiyi kucaklamak için ne için yürüyoruz için koşuyoruz, sevgi için çalışıyoruz, kucaklamak için koşuyoruz, adalet için gidiyoruz, dünyayı güzellikleri için yürüyoruz, onunla bu güzel anıyı paylaşan bütün dostlarımıza, herkese, Türkiye Cumhuriyeti’nin güzela, İstanbul ‘un güzel insanlarına 44. maratonumuz hayırlı olsun.

Bu sene başka bir şey daha yapıyoruz. Hep birlikteliğimizin 100. Koşuyoruz. On İstanbulluylayla koşarak belki de bu yıl maratonunun rekorunu hep birlikte kıracağız. çevremi sevgiyle kucaklıyorum.”

“ARTIK SEN PEŞİMDEN KOŞACAKSIN”

Maratonda Ekrem İmamoğlu Instagram hesabından canlı yayın açtı.

Koşuyla eşi Dilek İmamoğlu’na seslenen Ekrem İmamoğlu, “Dilek, artık sen benim peşimden koşacaksın” dedi.

60 BİN KİŞİ KOŞUYOR

Dünya Atletizm Birliği (Atletizm Birliği) Elite Label Kategori’de yer alan maratonda toplamda 60 bin kişi parkura çıkması bekleniyor. Asya’dan Avrupa’ya koşulacak maratonda 42K ve 42K paten yarışında 15 Şehit Köprüsü’nün Asya Temmuzinden uyum Sultanahmet Meydanı’nda sona erecek. 15K koşusu Yenikapı’da tamamlanacak. 8K’lık Halk Koşusu’nda Altunizade Köprüsü’nden başlayacaklar, Dolmabahçe’de uygulanabilecek olacak.

MARATONA MİSAFİR ESKİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun daveti şehir üzerine İstanbul’da bulunan Balkan belediye başkanları da N Kolay İstanbul Maratonu’na katıldı.

ÖDÜL TÖRENİ 12.00’DE SULTANAHMET MEYDANI’NDA YAPILACAK

Dünyada geçişli tek maraton olma özelliğinde 42K ve 15K maratonda toplam 30 bin sporcu parkura çıkacak, 8K’lik Halk Koşusu’na ise 30 bin İstanbullu gelecek. 56 elit atletin heyecan dolu saat rekabetine sahne olacak maraton 09.00’dan itibaren Spor İstanbul Youtube hesabından da İngilizce anlatımla canlı yayınlanıyor. 42K Genel Klasman Ödül Töreni 12.00’de Sultanahmet Meydanı’nda yapılacak.

YÜKSEK SADAKAT SAHNE ALACAK

Maratonda 15K yarış bitiş noktası olarak yenikapı’da aynı müzik platformunda olacak. 15K’da sınava girecekler için 11.00’de düzenlenecek olan yüksek Sadakat kursu alacak.

.

Leave a Comment