500 bin kullanıcısı ve 95 bayisi bulunan IPTV ağı çökertildi

2IPTV

Tam Boyutta Gör


İspanyol polisi2020’de tahminler ve EUROPOL ile birlikte çalışmanın kapsamı bir soruşturmada yüzbinlerce abonesi ve onlarca bayisi olan dev IPTV ağını başarıyla çökertti. Aktarılanlara göre IPTV korsanlığı‘nin kökleri 2012’ye kadar ilerliyor. Hizmet yeni paravan bagajları kurarak sürekli olarak tespit edilmekten kaçınıyordu.

500 nin abonesi olan IPTV çökertildi

İspanyol polisi, 2.600 televizyon kanalından, 23.000 film ve diziden yaklaşık 500.000 yasa dışı bir şekilde içerik dağıtan korsan yayın sitelerinden oluşan dev bir ağ çökertti. İspanyol polisi ve EUROPOL’un dahil olduğu ortak bir operasyonda Malaga’da dört sorumlunun tutuklanması gerçekleşti. ayrıca soruşturmada İspanya, Malta, Portekiz, Kıbrıs, Yunanistan ve Birleşik Krallıkta 95 bay tespit edildiği aktarılıyor.


500 bin kullanıcısı ve 95 bayisi bulunan IPTV ağı çökertildi

Tam Boyutta Gör


Korsan IPTV ağının farklı platformlardan kanallara sınırsız erişim sağlayan yuvarlak boru hatları yöntemleri reklamını yapmak ve tanıtmak için çok yaygın web sitelerinde kullanıldığı belirtiliyor. Hizmetten elde edilen kârın yılda yaklaşık 3 milyon avro olduğu ve bunun çeşitli kaynaklar tarafından aklandığı da ortaya çıkarmak.

Operasyon sonucu Fransa, İspanya ve Hollanda’ya bağlı 32 sunucu yönetim panelinde bulundu. Yetkililer, korsan IPTV şebekesinin başka faydalarının İspanya’da veya diğer amaçlı faaliyet göstermediğini belirlemeye yönelik soruşturmalara devam edecek.

Leave a Comment