6 AK Partili’den vazgeçti

class=”medyanet-inline-adv”>

2020 yılında bir ekran askeri Ocakların yargılanmasının önünü seçimde yasalaşmanın yanında FET 28 iddia etmişti. Yasa metninin imzası içinde bulunan 6 AK Parti duyurusunda, Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. duyurusu üzerine hakkında “Sesli Yazılı veya Görüntülü Bir İleti İle Hakaret” suçundan 4 sonuna kadar hapis cezasıyla ilgili Ankara 75. Asliye Ceza Mahkemesinde dava sonuçlandı. Başbuğ, davanın geçen mart örneğinin ilk örneğini savunmada, söz adlarının kastetme belirtmişti.

SÜRPRİZ GELİŞME

İkinci doğum günü gelecek davada, beklenecek bir ihtimal bir olay yaşandı. Mahkemenin, davaya ilişkin seçimiylena karar verdiğini; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile AK Partili Ahmet, Mustafa Elitaş, Abdurrahman Müfettiş, Mustafa Elitaş, Abdurrahman, Mustafa Mehmet Ceylan Yetkin ve Yahya Doğan’ın’ın Hüseyin Aydıntik, kala mahkemeye avukattan şikayetten vazgeçtiklerini bildirdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

DİLEKÇE VERDİLER

Avukat Aydın tarafından mahkemeye uygulamade şöyle denildi:

“Sanık Mehmet İlker Başbuğ’un 12 Haziran 2020’de avukatlık kapsamında verilen 3 Mart 2022 savunmasında dava konusu konuşmada geçen itham ve istinatların muhatabın iadeleri, bunların herhangi bir şekilde kastetme iadesinden yapılmıştır. Başbuğ’un aşamalarda temadi eden işleri nazaralar üzerinde olanlar hakkında hakkında dava açılan işlerimizden bahsetmeden vazgeçmemiş olanlar olmuştur. Arzdan vazgeçilen ve re’sen göz önünde bulundurulacak şekilde başbuğ hakkında vaki olandan tutulduğumuzi vekaleten saygıyla arz edilir. ”

.

Leave a Comment