6 üs ve Dedeağaç’ı süresiz olarak ABD’ye bıraktık

Yunanistan SYRIZA bölüm ve ana muhalefet lideri Aleksis Çiprasilişkide ilişkida bulundu.

Aleksis Çipras, son zamanlarda Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan canlılıkta bulunarak, “Erdoğan’ın öfkeleri gelecek mutlu ve olması gerekiyor” dedi.

Çipras, “Oruç Reis’in, Doğu Akdeniz’de sismik çalışmaları gerçekleştirmesi ve Türkiye-Libya MEB imalatları, egemenliklerimizi tehdit etti” kullanımları.

Çipras, Yunanistan’ın resmine yönelik “tehditler” yunanistan topluluğu “birlik” halinde olması gerektiğini söyledi.

MİTAÇOKİS’E TEPKİ GÖSTERDİ

Başbakan Miçotakis’e yüklenen Çipras, “Türk provokasyonları olsa bile bu, muhalefet partilerinin genel dış politikasını sert bir şekilde eleştirilmeyecekleri anlamına gelebilir” kullanımları.

Çipras, Yunanistan’daki ABD üslerine dikkat çekmek, “6 ü ve Deağaç’ı sürez olarak açısından böyle ABD’ye teslim edildi. bir ilişkini taahhütler ve garantiler olmadan bugünde olduğu gibi zor durumda kalacaksınız” dedi.

Çipras, herhangi bir kasa tasarımı Yunanistan’ın, eskilerinden “askeri güçlerin konuşulması için bir fiyat verilecek, diplomasinin yapılmasının daha uygun fiyatlı” savundu.

Kendi Yunanistan’ın, Türkiye’yi “dizinlediğini” ileri Çipras, mevcut Türkiye ile görünümüde “başarısız” kaydettiğini kaydetti.

Leave a Comment