7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasında yaşanan bombalı saldırıları kimin yaptığı, bombaların nereye koyduğunu Türk Milleti’ne anlatan bölümleri

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu‘nun kendisine yönelik olarak söylediği “Ciddiye almıyorum, psikolojiyi doğru görüyorum, tedaviyi görmesi gereken biri olarak değerlendiriyorum” sözlerine yanıt verdi. “Bir dönem suç ortağı olarak itiraf edin” diyerek Davutoğlu’na seslenen Özdağ, “7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasında yaşanan bombalı saldırıları kimin yaptığı, bombaların nereye koyduğunu Türk Milleti’ne anlatan açıklamalar” dedi.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun Halk Tv’deki programdaki açıklamalarına Twitter hesabından yazdıkları bir video ile cevap verdi. özdağ videosu “Bir an önce 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasında yaşanan bombalı saldırıları nereye koydukları, bombaların kimin koyduğunu Türk Milleti’ne aktarma bölümleri. Ben anlatırsam iddia olur, siz anlatırsanız itiraf edin! Bir dönem suç ortağı olarak itiraf edin” notuyla paylaştı.

TIKLAYIN | Ümit Özdağ’dan Davutoğlu’na: Serok Ahmet değil, korkak Ahmet’sin sen

TIKLAYIN | Davutoğlu’ndan Ümit Özdağ’a: Ciddiye almıyorum, psikolojik boyutu doğru görüyorum, tedaviyi görmesi gereken biri olarak değerlendiriyorum

Özdağ, Davutoğlu’na verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı:

“Değerli yurttaşlarım 2015 Haziran ve Kasım seçimleri arasında Türkiye büyük bir felaket yaşadı. Aslında bir tane değil bir felaketi yaşadı. Ankara’nın göbeğinde 150’ye yakın insanın öldü bir patlama sadece bir tanesiydi bunlardan. başına kazandı ve bu dönem hep şüpheli kaldı. O onu biraz yumuşak geçiştirdi.Ertesi gün Erdoğan, Davutoğlu’nu tehdit etti hem de çok ağır bir şekilde.Peki bu ikili arasında nasıl bir hiç konuşulmadan, ne hakkında anlaşıldı da bir Davutoğlu’nun sustuğu döneme girdik ve geçen konuşmadı.

Ben de uzun yıllardan beri güvenlik görevlileriyle ilgilenen, bu konuda kitaplar yazan, devlet birimlerine ders vermiş bir eski görevli ve siyasetçi olarak haziran ve kasım arasında neler olduğunu hep merak ettim, düşündüm. Bu araştırma birimlerine ulaşmış oldukları sonuç; bu bombalama ve cinayetler dizisinin ciddi kurgulandığı oldu. Davutoğlu’na bir kaç kez Türk insanlarına karşı dürüst olması ve bu dönemde onların anlatımını için çağrıda bulundum. Davutoğlu bu çağrılara cevap vermedi. En son İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıdan sonra olay yerinde olmadığı konuşmada Davutoğlu’na tekrar bir çağrı yaptım. Davutoğlu bu çağrıma bir cevap vereceği yerde önce Genel Başkan yardımcıları aracılığıyla, terbiyesizce saldırılar düzenleditti. Dün akşam Halk TV’ye çıktı ve şöyle yayınladı; Ümit Özdağ’ın doktor kontrole ihtiyacı var hasta tedavisi olması lazım. Doğrusu Davutoğlu’nun ellerinde bu kadar kan varken, vicdanında bu kadar kan varken bitirmek bu kadar önemli bir meseleyi, amatör doktor olarak benim sağlık durumumla açıklama çalışmasına acı vermeye beni acı güldürdü.”

Sözlerinin devamında “Sayın Davutoğlu siz bir yalancısınız ve bir yalancı olduğunuz Babala TV’de bütün Türkiye tarafından görüldü.” diyen Özdağ, Davutoğlu’nun katıldığı programdaki görünüleri videoda gösterdi.

Ne oldu?

Ümit Özdağ, Denizli’de yaptığı konuşmada, Ahmet Davutoğlu’na yönelik eleştirilerde bulunarak, “Ahmet Davutoğlu gerçekleri konuşmadan görevli. Serok Ahmet değil, korkak Ahmet’sin sen. Türkiye’nin başına, Cumhuriyet tarihi boyunca en büyük belayı açtın. Milyonlarca sığınmacının Türkiye’ye gittiğinden sen sorumlusun. Türk Halkına yalan söylüyorsun, gerçeği söylemeyerek. ben biliyorum.Sen benim evlerinden daha fazlasını görmek.Artık konuş” demişti.

Bunun üzerine Davutoğlu’nun katıldığı Halk TV yayınında Özdağ’ın eleştirilerine karşılık yaşadıkları:

“Ciddiye de almıyorum. Bir öğrenci olarak değil, tedavi görmesi gereken biri olarak, psikolojik yolculuğu doğru gördüğüm biri olarak değerlendiriyorum. Cevap vermeye değer vermeye çalışıyorum.”

Leave a Comment