9 kurşunla öldürdü! Zonguldak’ta ‘Mehdi’ müebbet hapis yedi: Şeytanları beni kesiyordu

ZONGULDAK’ta Erdoğan Kösepınar isimli şahıs, mehdiliğini kabul etmeyen köylüsü Murat Cura’yı öldürdüler. 9 kurşunla ilgili şüpheli Kösepınar hakkında karar vermeye karar verdi. Kösepınar müebbet ceza cezaları mahkemede akıl sır ermeyen ifadeler kullanıldı.

abone ol

Edin ilçeleriyle göre, uzun yıllar’da yaşamakta olan Murat Cura (ülkeni Çaycusine Bağlı Kayıkçılar köyleri). 2020 ekim olayı olayda, yine Cura gibi Almanya’da yaşanan olaylarda Erdoğan Kösepınar (57) da tatil için köyüne geldi.

27 yıl önce Almanya’daki bir cami tekke kurşununda Cura’yı 9 kurşunla öldüren Köpınar, çıktıktan sonra jandarma ekiplerini arayarak oldu.

“Tasar kasten cezalandırma” suçundan ağırlaştırılarak müebbet hapisle cezalandırılmasıyla yargılanan Kösepınar için 3. Ağır Ceza Mahkemesinde karar yargısı görüldü.

akılalmaz cümleler

Adli Tıp Kurumundan alınan raporda cezai ehliyetinin tam olduğu öğrenilen Kösepınar, “Maktulün şeytanları sürekli beni kesiyordu. O yüzden yaşayabilmek” dedi.

Mehdiliğini açıklamış

27 yıl önce Almanya’daki cami tekkesi şeyhinin tahminiyle diğer müritlere mehdi olduğunu söylüyor olabilir Kösepınar, tekkedeki dışlanabileceğini öne sürdü.

“Şeytana teslim olunmuştur”

Cumhuriyet Savcısının mütalaasında tasarlanarak kasten öldürülmekten ağırlaştırılan müebbetlerin hapisle cezalandırılmasını istedi. Ancak sanık, öldürdüğü Cura’nın şeytana sahip olduğunu ve sürekli uğraştığını iddia etmekteydi mütalaaya itiraz etti.

“35 bin lira maaşım var”

Cura’nın şeytanları olduğunu ve onun günlerini bacağını kestiğini Kösepınar, “Benim 35 bin liraya yakınım var. Niyet zemini öldüreyim mi? Mecbur kalmak için yaşamak zorunda kalabilirim. Bana bir şey öldürücü öldüreyim mi? Öldürmekten başka bakımı bırakmadılar” dedi.

Sanığa oğlu soran mahkeme heyeti, tasarlayarak kasten cezasını sabit tutulan ağırlaştırılmış, cezai ceza ile cezayı cezaya çarptırdı.

Sanık, gözlüklü şahıslar

.

Leave a Comment