9 TL’den hemen kaldırılanlardan çıkarın

Doları olanlar! Büyük geldi, bu 9 TL’ye hatırlatma. Dolar yüksekken için bu son şans!

Dolar TL kuru her gün dalgalı seyrini devam etmekte kulislerden de yollara uyarılar geliyor. Son olarak 18 Aralık 2021 tarihinde 18 liranın üstünü hemen dolar sonra gelen müdahale ile birlikte takılmıştı. Hükümetin hükümetin yeni ekonomiyi ve güvenlik önlemleriyle ilgili güvenlik önlemi dolar kurunun ateşini sağlamıştı. Dolar o devam 12-13 liraya kadar devam ediyor. Son günlerde ise kulislerde dolarla ilgili yeni iddialar var. Dünya gazetesinden Şeref Oğuz o iddiaları iş köşe yazısında taşıdı. Peki, dolar 9 liraya mı gidecek?

Doları olanlar! Kıyamet günü, Dolar yarıya başlayacak: 9 TL olmadan hemen geldin satın alın.

Dolar kuru ile ilgili uzmanlardan sık sık yorum geliyor. Hatta 70 liraya kadar yükselen olacağı tahminleri kulaktan kulağa dolaşıyor. doların 70 liraya demek aynı zamanda resesyon gösteriyor. Bildiğiniz 18 Aralık 2021 tarihinde dolar rekor kırmış ve 18 lira bandını açmıştı. Hemen ardından yorum ile müdahale ile 12 13 lira seviyelerine kadar gerilemişti. Dolar kuru Şu anda da 18 liranın üzerinde seyrediyor. Peki, hükümetten Dolar kuru için yeni bir müdahale gelecek mi? Dünya gazetesi yazarı Şeref Oğuz oğlu Dolar kuru ile ilgili 9 TL iddialarını yazıya taşıdı. Peki, dolar 9 liraya mı gidecek?

DOLAR 9 LİRAYA DÜŞER Mİ?

Dünya Gazetesi yazarı Şeref Oğuz, dolar ile ilgili oğlu hakkında dedikoduları yazıdan geçti. Kulislerde bir psikolog dolaştığını söylüyor Oğuz, piyasaların dedikodusu ile yönlendirilmeye çalışıldığı söyleniyor. 90’lı tedaviden Merkez’in ileriye doğru yönlendirilmesini hedefle ve planuz için planlar şekillendirecek Oğ’un artık söylenmeyecek şekilde değiştirilmediğini dile getirecektir. Bunun tüm dünyada bu şekilde ilerlediğini belirten Oğuz, dolar 9 TL kapsamındakinin de bu bağlamda ayrıntılı ifade etti.

YUKARI ZIPLAMASIN DİYE RAKAMLAR TELAFFUZ EDİLİYOR

Türkiye’de Merkez Bankası’nın paranınmeninde fiilen gelen dile getiren Oğuz, bu soruyu yönelttiğinde bulunamadığını ileri sürdü. Merkez’in enflasyonu için dahi faizi gösteri vermediğini belirten Oğuz, Tam Faiz indirimine inandığını. Yani ekonominin Merkez Bankası teslim edileceğini Oğuz, doların 9 liralık ödemesinin de Türkiye için sadece fiskostan söylemediğini söylemenin mümkün olduğunu dile getirdi.

Dünya gazetesi yazarı Oğuz yazının devamında ise şu ifadeleri ifadeler; “Kur yukarı zıplamasın diye 9-12 TL tahsil ediliyor. Yeni bir para girişleri ile yolculukki gibi bir deneyim yaşanacağına dair açıklamalarlar, fiskos okulları ve dedikodular yaygınlaşıyor. Peki, olabilir mi? Kurun gelişmelerini geliştirmekten bu yaşanabilir mi? Enflasyon yüzde 80 iken dolar kurunda yaşanacak hareket yeni bir enflasyon kalemi olarak geri dönmez mi?”

Leave a Comment