9 yaşındaki öz evladına estetik yaptıran anne büyük tepki çekti! Güzellik standartları tehlike saçıyor

Japonya’da yaşayan Rucchi, 9 yaşındaki kızının kendisinden gelen çift göz kapakları için estetik ameliyat olmasını sağladı. Anne kızının göz kapaklarının kadınların izlemesi beklenen “güzellik standardı” olduğunu ve küçükken bu göz kapaklarına sahip olduğu için sefalet çektiğini belirtti.

Ekran görüntüsü 2022-11-15 105515

Bir röportajda yaptığı Rucchi, çocukken çift göz kapakları olmadığı için yaşadığını ve bu nedenle kızı için endişelendiğini söyledi. Yapısını “bu konuda kompleks içinde düzenleme” istemediği için estetik operasyonu yaptırdığını belirtti. Micchi, çift göz kapaklarının birçok Asya’nın bir güzellik standardı olduğunu söyledi.

AMELİYAT VİDEOSUNU DA YÜKLEDİ

Ekran görüntüsü 2022-11-15 105324

Kızı röportajda “Estetik ameliyatın acısına dayanabiliyorsan, bence bu seni güzel bir insan yapar” dedi. Rucchi ayrıca kızının bu yıl gerçekleştirmiş olduğu ameliyatın bir videosunu da yüklediği, bu sıralarda ağladığı ve panik atak geçirdiği görüldü.

JAPONYA’DA REŞİT OLMAYANLARIN ESTETİK YAPTIRMASI YASAL

Ekran görüntüsü 2022-11-15 105342

İnternet sitelerinde de çokça katılımcılar bu video sosyal medya kullanıcılarından ciddi bir tepki aldı. New York Post’a göre, Japonya’da reşit olmayanların ebeveyn izni ile estetik ameliyat geçirmesi yasal. Vice, geçen yıl bir Japon kliniğinin, ergenlik dönemlerindeki 10 kişinin dokuzunun tüylerini gidermek için estetik ameliyat istediğini bulduğunu söylüyor. Reşit olmayan kişiler tarafından yapılan estetik operasyonlar giderek artıyor.

ESTETİK AMELİYATLARIN RİSKLERİ NELERDİR?

Ekran görüntüsü 2022-11-15 105602

Estetik işlemler de dahil olmak üzere tüm ameliyatlar vücut için belli oranda risk ve yan etki taşır. Fazla kilolu veya obezseniz, diyabet gibi rahatsızlıklardan muzdaripseniz, bölümde veya taramalarda kan pıhtılaşması gibi karmaşıklıklar geliştirme riski daha yüksek olabilir. Sigara içmek de riskleri artırır ve kurtulmayı engeller. Kozmetik işlemler için olası zorluklardan kaynaklanan sorunlar:

  • Pnömoni, kan pıhtıları ve nadiren ölüm dahil olmak üzere anestezi ile ilgili karmaşıklıklar
  • Yara izini kötüleştirebilen ve ek operasyon gerektirebilen kesi yerinde koniye
  • Birikme altında sıvı cilt
  • hafif kanama
  • Anormal yara izi
  • Bazen ek operasyon gereksinimleri cerrahi yaranın idamesi
  • Sinir hasarından yumuşatma ve korkulanma
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bildiğiniz gibi değil: İçi dışı zehir!  Verdiği zarar inanılmazBildiğiniz gibi değil: İçi dışı zehir! Verdiği zarar inanılmaz
1 kiloluk bombayı o verdi, her yerde aranıyor1 kiloluk bombayı o verdi, her yerde aranıyor
Taksim saldırısının yeni görüntüsü ortaya çıktı!  Bombayı koyan o böyle kadın yakalandıTaksim saldırısının yeni görüntüsü ortaya çıktı! Bombayı koyan o böyle kadın yakalandı

.

Leave a Comment