A Milli Futbol Takımı Teknik direktörü Stefan Kuntz Çekya maçı öncesi basın toplantısını yürüttü -…A Milli Takım Teknik direktörü Stefan Kuntz ile milli futbolcu Samet Akaydın, yarın Çekya ile Gaziantep’te oynanacak özel maç öncesi basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Kuntz’un sandalyeden düşmesi toplantıdan sonra gülmemeler oldu.

Stefan Kuntz, A Milli Takım’ın elindeki yolda iyi ilerlediğini savunarak, ”Kendi oyunumuzu en iyi şekilde diğer maçlara hazırlık olarak nasıl yürüteceğimizi, üzerine koyabileceklerimizi diye düşünüyoruz. Yakınlarda mart ayındaki hazırlığa en iyi şekilde nasıl yönelebiliriz diye hazırlanıyoruz. Bazı sistemler 90 dakikaya hatasız olarak yaymak mümkün değil. Yaptığımız analizlerde hatalarımızı görerek oyun kalitemizi yükseltmek istiyoruz. Takımın kendi içindeki ruh hali de çok önemli. Biz bir aile olmaya çalışıyoruz. Bazı oyuncular kadrodan ayrılmak zorunda olsalar bile gelecek oyuncular aynı şekilde oynamaya istekli bir şekilde adapte oluyorlar” dedi.

“TAKIMIMIZ İZLEDİĞİ YOLDA İYİ İLERLİYOR”

Stefan Kuntz, sandalyeden düşmesiyle ilgili olarak esprili bir dil ile sonunda devletinin soyunun Avrupa kupasında oynayacağı kalitede olduğunu ve bunun içinde çalıştıklarını aktardı. Kuntz, beklentilerin açık olduğunu ve koltuktan düşüp kalktığı gibi birkaç defa kalkarak yola devam edeceklerini söyledi.

Kuntz, “Yerli hoca getiriyorsunuz, yabancı hocanın ağzından olur diyor. Yabancı buraya yerli yerlerde olur diyor. Nedense her yerde herkes hocadan daha iyi biliyor bu işi. ve ciddi karşılıyorum. Avrupa kupasında oynayacağı kalitede. Bunun için öncü. İnsanlar ne diyorsa kulak asmayacağım.

“SAHA İÇERİSİDNE DENGE ÖNEMLİ”

Genç oyuncuların saha içinde iskelet oyuncuları ile oynadıkları zaman boyunca bir oyundur ve bunun gibi özelliklerin da pozitif olduğunu kaydeden Kuntz, sözlerini şöyle tamamladı:

Genç oyuncular için denge çok önemli, maç içinde çok baskın olmayan bir oyun oynuyorlar. Yaş olarak daha seçmeli oyuncular ile oynamaları onlar için daha iyi olabilir. genç oyuncularına destek olması saha içindeki en önemli dengelerden uzakta.uzun vadeli bir yolculuk olduğu için düşüncelerimizi ve planlarımızı uzun sürüyoruz. bir gelişim gördüğü.Oyuncuların biraz daha içe kapanık olduğunu ve öz eleştiri konusunda deneyimz olduğunu söylediler.Oyuncuların bize vermiş oldukları sinyaller yabancı yönergelere doğru gidiyor.”


“ARDA ÇABUK ADAPTE ÖLDÜ”

Milli takıma yeni katılan genç futbolcu Arda Güler ile ilgili de konuşan Kuntz, Arda’nın beklentisinden daha olgun bir oyuncu profiline sahip olduğunu kaydederek, Arda’nın gelişmesinin takımına olumlu yansımalarının olduğunu ifade etti.

Kuntz, “Arda Güler’le ilgili söylemek isterim ki beklediğimden daha olgun bir oyuncu profili. Bize ve takıma pozitif yansıdı ve rahat adapte oldu. Bizlere bu biraz sürpriz oldu. Bunlar yarın sahaya nasıl yansır, bunu korumak. Önemli olan genç oyuncularda ne kadar süre alıyorlar.Hem onların hem bize yardımcı olacak şekilde hareket etmesi lazım.Koruma kullanım riskini azaltıp buna göre hareket etmesi lazım” diye konuştu.

SAMET AKAYDIN: GAZİANTEP’E İYİ OYUN İZLETMEK İSTİYORUZ

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Samet Akaydın ise Diyarbakır’da oynadıkları İskoçya karşılaşmasında çok güzel bir atmosfer olduğunu belirterek, aynı atmosfer ortamında Gaziantep’te oynayıp iyi bir oyun izlemek istediklerini söyledi.

Akaydın, “Diyarbakır’da çok iyi bir atmosfer vardı. A Milli Takım çok farklı bir duygu.Buraya çıkarmak inanılmaz bir yer.Her Türk futbolcunun hayalidir.Çok zıtlık ve heyecan vereceğim.Hocalarımdan çok şey öğreneceğim.Burada oynamak zor bir sistem.Bu sistemi çok yabancı çalıştırmayı yürütme.Üstesinden en iyi şeklide geleceğimi düşünüyorum. .İnşallah geleceğine” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan A Milli Takımı, Çekya ile oynayacağı maçın hazırlıklarını Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda tamamladı. Isınma hareketleri ile başlangıç ​​antrenmanı, taktik çalışmaları ile devam etti..

Leave a Comment