A Milli Takım’da Stefan Kuntz’dan Arda Güler konuşuyor! Beklediğimden çok daha olgun

class=”medyanet-inline-adv”>

A Milli Futbol Takımı Teknik direktörü Stefan Kuntz ile Samet Akaydın, Gaziantep’te oynanacak Çekya maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Türk kulüplerinin son dönemde iyi işler çıkardığını söyleyen Kuntz, “Farklı oyun anlayışı olan iyi oyuncular takımımıza katabilmemizin en büyük sebeplerinden biri Türk takımlarının bu sezon başarılı olması. Türk kulüpleri son dönemlerde iyi işler ortaya çıkarıyor.” dedi.

Genç oyuncular için yapısal isimlerle oynamanın önemine vurgu yapan Alman teknik adam, “Genç oyuncular için denge çok önemli. Sahada dayanıklı oyuncularla oynamaları onlar için daha iyi olabilir. Salih Özcan ve Ferdi Kadıoğlu gibi farklı bir milli takımda oynayan oyuncular da kazandırmamız önemli. Bunlar için de Çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Biz düşüncelerimizi ve planlarımızı uzun vadeli yapıyoruz.İstenmeyen bir durum görülebilir.Biz bunun üzerinde sürekli ve geçen bir şekilde sahip.” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

“BENİMLE DİREKT DİYALOĞA GİRMELERİNİ İSTEYEN BİRİYİM”

Oyuncularıyla doğrudan temasa geçmeyi benimsediğini kaydeden Kuntz, “Analiz yaptığımızda oyuncularım beni doğrudan diyaloğa girmelerini isteyen biriyim. Ama burada da bir gelişme görüyor. enerjisini getirin.” dedi.

ARDA GÜLER AÇIKLAMASI

Arda Güler’in beklentisinden daha olgun bir oyuncu olduğunu söyleyen Kuntz, “Arda Güler beklediğimden çok daha olgun. Takıma çok çabuk adapte oldu. Takıma da olumlu katkı sağladı. Bu da bizim için sürpriz oldu. Ne kadar süre alacak? Göre bakacağız.Bu tarz oyuncuların kulüplerinde ne kadar süre alacakları önemli ama hocalarının adaptasyonlarını de göz önünde tutmamalıyız.Oyuncudan birden fazla beklentimiz olmamalı.Oyuncuyu yavaş yavaş o profile sokmak daha önemli.” şeklinde konuştu.

“HERKES HOCADAN DAHA İYİ BİLİYOR”

Her ülkede hocanın tartışıldığını söyleyenler Stefan Kuntz, “Yabancı hoca getiriyorsunuz, yerli hoca daha yerde olur deniyor. Yerli geliyor, yabancı daha yerinde oluyor. Almanya’da da böyle, herkes hocadan daha iyi biliyor.” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“MİLLİ TAKIM İNANILMAZ BİR YER”

Gaziantep halkına da galibiyet hediye etmek istediklerini söyleyen Samet Akaydın, “Diyarbakır halkına çok teşekkür ediyorum. Mükemmel bir ortam var, bizde iyi oynayarak onlara bir galibiyet hediye ettik. Gaziantep’te de aynı ortam var, güzel bir oyunla galibiyeti Gaziantep halkına hediye etmek istiyoruz. Burada olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum.Buranın bana çok şey katacağını düşünüyorum.Kolay bir sistem değil bunu oynamak ama ben bu sisteme alışığım.Fırsat geldiğinde geleceğini umuyorum,umarım bana gelen fırsatı değerlendirebilirim.” kullanım kullandı.

“PES ETMEYİ SEVMİYORUM”

Asla pes etmeyi sevmediğini vurgulayan Samet, “Maçlara çıkarırken Montella Hocam ‘Kendine sınır koyma. Her maç üzerine bir şey koy’ der. Genç arkadaşlar da hiçbir zaman pes etmesinler. Çalıştıkları zaman her şey önlerine geliyor.” dedi.

.

Leave a Comment