ABD Dışişleri Bakanı Bilinken: Türkiye’ye müteşekkiriz

oluşturulma Tarihi: Eylül 20, 2022 17:08

ABD’nin New York’taki dış bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Blinken görüşmede, İstanbul’da işaretlenen büyük gelişmenin geleceği konusunda Türkiye’ye müteşekkir görüldüğünü belirtti.

class=”medyanet-inline-adv”>

77. Genel Kurul toplantıları için New York’ta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, burada ABD’li mevkidaşı Antony Blinken ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, görüşmeye süt sosyal medyadan bahsetmekABD dış bakanı Blinken’la ilişkilerimizi ve baştaki’deki olmak üzere genel kurulda ele alınan ikili” kullanımları.

BLİNKEN: TÜRKİYE’YE MÜTEŞEKKİRİZ

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, görüşmede İstanbul’u işaretlenen koridoru müte’de ile ilgili olarak belirttiğimizi belirtti.

ABD Dışişleri Bakanı Bilinken: Türkiyeye müteşekkiriz

BM GENEL KURULU BAŞLADI

ABD’ta New York’ta yayınlar (BM) 77. Genel kurulları, yerel saatle 09.00’da (TSİ 16.00) başladı. Dünya çapında, BM çözümlerinde “İç İçe Geçmiş Sınama Çözümler için Dönüm Noktası” temasında Soğuk Savaş’tan bu yana tüm dünya düzenini kutupsal, artan gıda fiyatlarının kapsamlı dört halk üzerinde ayrıntılı, küresel ekonomiyi sarsan enerji ve Pakistan ‘daki sel felaketi gibi iklime ilişkin riskler dahil olmak üzere eğitime yönelik olarak ele alınacak. 26 Eylül’e kadar olan bu yılki kurulları Covid-19 hakkında 2 yıl sonra yüz yüze gerçekleştiriliyor.

.

Leave a Comment