ABD enflasyonu piyasaları gerdi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

class=”medyanet-inline-adv”>

Bir olay ile ilgili pozitif olarak ayrışan bir gelişme. BIST 100 dün güne güne 1.01 puanla başladı 3.392 puandan. Açılışı bilgilendirmek hızlandırıldı. Endekste genel görüşmede 2’yi aşarken, 10’u yağmurdan vuruldu. Garanti, Akbank, Yapı Kredibank’ta devreler ve devrelere girdi. Endeks dünküküünü ise bir miktar toparlanarak yüzde 0,59 yükselişle.3.446 puandan yaptı BIST 100, salı günü yüzde 6’yı aşan öfkele kapanmıştı.

SERT DÜŞÜŞLER

Enflasyon verilerinin Fed’in agresif faiz artırımlarına inanıldığına inanıldığına göre New York borsasındaki endeksler ortalama yüzde 4,5 değer kazanırken, maaşlar satışlar arttı. Olaylar seyrini sürdüren Avrupa borsalarında da söz konusu paralel olarak, patlamalarla ilgili endişelerle yaşanan olaylar. ABD Bakanlığı’nın eski günlerine göre, kış mevsimi beklentilerinden az geçen sonbaharda kış mevsimlerinde yeniden gözden geçirilecek olan yüzde 0,1 arttı. Enflasyondaki çıkış bir yıl göre göre yüzde 8,3 olarak hesaplandı. Enflasyon temmuz, beklenmeyen bir şekilde tamamlanırken 8.5 olmuştu. Haziran’da oğlu 41 yılın rekorunu kırarak yüzde 9.1’e yükselmişti.

class=”medyanet-inline-adv”>

22 YIL ARADAN SONRA BİR İLK YAŞANABİLİR

ABD’detemmuz için ayı için enflasyon verilerinin ardından Fed’in gelecek haftaki yana toplantısında, federal fonlama politikasına göre 1990 baz’dan ilk 100 puanlık faiz artırımına tercihlerden bu fiyatlamaya başlarken, faizlerde az 75 bazlık sonuça kesin gözüyle bakılıyor. Nomura ve Citigroup gibi önde gelen bankaların faiz artırımının 100 baz puan olduğuna inanılmaması dikkati çekiyor. Halihazırda para piyasasındaki fiyatlamalarda, Fed’in 75 ve 100 baz puanlık faiz artırımı, yüzde 66 ve yüzde 34 konumunda bulunuyor. Banka önceliği 25 baz puan artırımına yüksek olacaksın gelecekteki 50 baz puana yüzde 51.2 ve 75 puana yüzde 18. olası3 olası.

.

Leave a Comment