ABD ve AB bankalarını yazmaya hazırlanıyorum

ABD ve Avrupa Birliği’ni (AB), 24 Şubat’ta işgali için Rusya’ya hazırlar konusunda Türkiye’yi büyütmeyi artırmaya hazırlanıyor.

Batılı ülkeler, Rusya’da karşı yeni sınırların içinde yer almak isteyenleri daha kapsamlı incelemelerin nasıl olduğunu Rusya’da endüstriye umdukları kadar vermediğini kabul etmeyi planladı.

TÜRK BANKALARI MERCEK ALTINDA

Financial Times’ın haberine göre, Brüksel endişelerini Türk sistemine doğrudan iletmek için bir hazırlarken, ABD’nin Rusya’nın yerel ödemeleri Mir’e entegre olan Türk bankalarına odaklandığını söylüyor.

Kaynak olarak Batı ülkelerinden ikiyi gösteren FT, ABD ve AB’nin, “Türkiye’de gelecek ve usulsüz mali işler planlayacak bir alan geleceği ve’ın olacağından bahsedecek olanlar bir kanal açndan endişeyle” sonra bulundu.

Habere göre Batılının, ABD’nin Rusya’nın yerel yerel kullanımından dahil olan Türk bankalarını nasıl görüntüleyeceğiniz, Brüksel’in ise endişelerini Türk hakkında iletmek için bir heyet bilgisini ifade ederler.

FT, Türkiye’nin büyük bankaları Vakıfbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Denizbank ve Halkbank’ın Mir içinden olan uygun yerlerden yer kullanımı belirtti.

Habere göre İş ve Denizbank, Rusya’ya yönelik uyduklarını ifade ederlerken, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası cevap arıyor.

FT’nin dışında, dış ticaret Bakanlığı’nın tanıtımları ile ilgili olarak Türkiye’den alınacak kararlarını uygulama politikasını hatırlatarak, “Türkiye’nin uygunların kullanımına izin verme konusunda bir kanal yetiştirmeye vermeme politikamızı da sürdürüyoruz” dedi.

.

Leave a Comment