ABD’de çığır açan Tip 1 genetik yapıya onay – Son Dakika Teknoloji Haberleri

1. ipucu diyabet Geciktirdiği bir immünoterapi ilacı, ABD’deki iletişimler tarafından onaylandı.

Uzmanlar, teplizumab’ın tedavisinde “yeni bir çağa” işaret ediyor ve yalnızca standartlardan çocukların nedenlerini ilk kez ele aldığını söylüyor.

İlaç temel olarak insülin içeren hapları tüketmeyi yanlışlıkla saldırmasını durdurmayı hedefliyor.

ABD’den gelen onayın diğer ülkelerdeki onay kararlarının önünü açacağı tahmin ediliyor.

Dünya çapında yaklaşık 8,7 milyon insan Tip 1 şeker hastalığından muzdarip. Sağlık Bakanlığı’nın 2015 kurallarına göre Türkiye’de Tip 1 diyabet hastasına sahip 1 yorum fazla insan bulunuyor.

ÜÇ YILA KADAR GEÇİKTİRİYOR
Tip 1 diyabette, normal bakteri ve virüslerle savaşması gereken tüketim sistemi yanlışlıkla insülin üreten bir hücreye saldırmak.

İnsülin çok önemli, vücudun enerjisi için şurubu kullanmaya yardımcı olur. Mevcut tedavilerin çoğu, insanların kan şekerlerini kontrol etmelerine ve her gün maliyet veya infüzyon yoluyla insülin almalarına yöneliktir.

2019’da yapılan bir araştırma, başlangıçta yüksek risk barındıran bazı kullanıcı düşmanlığı geliştirmesini ortalama üç yıl geciktirdiğini gösterdi.

Uzmanlar, bu gecikmenin, özellikle bu süre boyunca günlük insülin almayı veya şekerlerini yoğun bir şekilde izlemek zorunda kalmasınlar için çok önemli olabileceğini söylüyor.

Ayrıca, insanların kan şekerlerinin sağlıklı sürülerini bir aralıkta tutarak daha uzun yılları geçirebileceklerini ve güvence veya göz sağlığı gibi yüksek kan şekerlerinin kontrolünden korunmak için daha fazla zaman sunabileceklerini öne sürüyor.

ŞEKER HASTALIĞI NEDİR?

Diyabet, bir kişinin kan şekeri yüksekliği çok yükselmesine neden olan ömür boyu süren bir gidişat.

İki ana ipucu vardır:

Tip 1 – zarar verici sıvı insülinin ürettiği kuruluşe saldırıp, yok etmesi
Tip 2 – vücudun yeterli insülin üretmediği veya vücut kütlesi insüline tepki vermediği durum

Tip 2 diyabet, Tip 1’den çok daha yaygındır. Tip 1 diyabetin toplam vaka tahmini yüzde 10’unu oluşturduğu tahmin ediliyor. Sağlık Bakanlığı’nın 2015 kurallarına göre Türkiye’de 6 milyondan fazla Tip 2 diyabet hastası bulunuyor.

Leave a Comment