ABD’li uzay şirketi kafaya koydu! Bu yolculuklar diğerlerine hiç benzemeyecek: Bilet fiyatı dudak uçuklattı

Uzay… İnsanoğlunun uzun yıllar boyunca en çok merak ettiği şey, aynı zamanda da en büyük gizem. Yine de yapılan araştırmalar ve çalıştırma, uzaya ilişkin yeni bilgilerimizi sağlama. Hatta işletme o kadar yapıları ki, artık uzay turizmi ve turistik uzay yolculukları bile günlük hayatımıza girmiş durumda. SpaceX, Blue Origin ve Virgin Galactic gibi firmalar, geleceğin turizm alanı olarak ilan edilen uzay turizminde bugünden yerini almaya çalışıyor. Ancak ABD’li bir şirket, turistik uzay yolculuklarını oldukça farklı bir şekilde inşa etmeyi amaçlıyor; Yüzen limanları ve balonlarla.

ABD’Lİ FİRMA GEMİLERİ “YÜZEN UZAY LİMANLARINA” DÖNÜŞTÜRÜYOR

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, düşmanları devasa balonlarla uzaya göndermeyi amaçlayan bir ABD uzay şirketi olan Space Perspective, şimdi gemiler satın alarak onları ‘yüzen uzay limanlarına’ dönüştürüyor. Florida merkezli firma, Edison Chouest Offshore’dan 89 metre uzunluğunda bir nakliye gemisi satın aldı bile.

uzay1

Artık MS Voyager olarak Ölüm gemisi, insanlı uzay uçuşu için dünyanın ilk ‘yüzen uzay limanı’ olacak. görev yolcu lüks kapsülü Space Neptune, MS Voyager gibi nakliye gemilerinden filodan bir futbol sahası büyüklüğündeki şişirilmiş bir balonla uzaya taşınacak.

315666790_816246056153823_3581329316643354033_n

Yolcular, banyo, bar ve Wi-Fi bağlantısına sahip kapsülün içindeyken, Dünya’nın 360 derecelik görüntüsünü izleyecek. Uçuş boyunca, yolculara kahvaltı ikramı, yolcular içecek ikramı. Firma, kapsülün pencereleri sayesinde yolcuların güzel fotoğraflarını çekme imkanı yakalayabileceğimiz iddiasında.

uzay2

Firma yolculuklar için 2024’ü işaretliyor. Buna göre, gezegenimizin yüzeyinin yaklaşık 100 bin fit yukarısındaki stratosfere seyahat edilecek. Yolculuklar altı saat olacak.

İŞTE ÇOK MERAK EDİLEN BİLET FİYATI

Firma yolcuğu için 125 bin dolarlık bilet satıyor. Firmanın web sitesine göre, 2024 için biletler ise tükendi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tam bir motosiklet hastası!  Bir an olsun ayrılmıyorlarTam bir motosiklet hastası! Bir an olsun ayrılmıyorlar
Münbiç'te tanışıp aşık olmuş!  Her şeyi tek tek anlattıMünbiç’te tanışıp aşık olmuş! Her şeyi tek tek anlattı
Sosyal medyayı yıkayan video!  Sonunu kimse böyle tahmin etmiyorduSosyal medyayı yıkayan video! Sonunu kimse böyle tahmin etmiyordu

.

Leave a Comment