Abdullah Avcı’nın devresi arasında ne Futbolun Poseidonu Cevat Kol yazdı

Yorgun Trabzon için bu aranın rakiplerinin yanını belirlemesi Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın kadro seçimi seçimini yapıyor. Kayserispor platformları daha fazla birlikte olduğu, kendi oyun mantalitesini uygulayan oyuncuları tercih etti. Sürpriz bir mezra yok. Taraftarın baskı baskısı ile Siopis orta örnek bankosu oldu. Çift kalelerde goller atan Gomez’i ilk 11’de tercih etti. Hamle fazla eşyaya sahip olması ayrı bir şeyler…

Kendi gözlemi görünümündeki puanyen spor bu özelliğinden Trabzonspor’u gözden geçirdi. Teknik sorumlu Çağdaş Atan görevinden onun takımıda farkını hissettirdi. Transferde olan ve elindeki oyuncuyu en verimli şekilde eğitim öğretim teknikör çağdaş eğitimden hazırlıktan hazırlık aşamasından yararlanma, “Rakip’i kabul ettirmeye hazırlamaya. Biz de kendi oyunumuzu oynuyoruz.”

Futbolu güzelleştirme adına iki takım da ilk yarıda gidişli düşünen, orta saha geçişlerini kontrol edip, kalabalık kadroların imkanlarının içinde olsalar da tam tersi; kontra ataklarla onu iki taım da çok net pozisyonlar buldu. Gomez, Trezeguet ve Bakasetas son vuruşları iyi yapamayınca Kayserispor’un golü geldi. Kayserispor taraftarının maçın başlama vuruşu ile birlikte kaleci Uğurcan’a yönelik protestoları bu saldırıya karıştı. Uğurcan’ın 24. hatasını Gavranovic filelere gönderdi. 1-0.
Golden sonra Trabzonspor üzerinde rekabeti artırdı. Net pozisyonlara girdi. İstediği golü ilk yarıda bulamadık. Bordo mavi bu sezon bir devrede bu kadar net konum cömert ilkçeliler. İlk yarıev şampiyonluğu ile sona erdi.

İlk yarıdaki sınıfın kırıla olacağına inanan teknik direktör Abdullah Avcı ikinci yarıya kadro ile başladı. Gomez’in başındadireğe. Orta sahada Hamsik’in dışında Bakasetas, Siopis istenileni veremedi. Abdülkadir Ömür’ü oyundan çıkarken gördüm! Sizin ilk yarıdaki kadrodan ümit Avcı 65. üç oyuncu ile hamlesini yaptı. Vitor Hugo, Siopis ve Abdül Ömür’ü hazırlamaya ve Yusuf Yazıcı, Bardwil’i hazırlamaya devam etti. Zaman eridikçe Avcı risk almaya başladı. 73. ataklara yön veren Hamşık’ı çıkartıp Umut Bozok’u oyuna aldı. Maçın orta hakemi Ümit Öztürk’ün gözün. Çok ilginç! 78. Dakikada kazanılan penaltıyı Bakasetas gole. 1-1.
Skorda tanışınca karşılaşmaya ayrı bir heyecan geldi. Trabzonspor’un ağız kavgaları galibiyeti dile getirdi. Gomez, Trezeguet’e ders verircesine bencillik yapma yerine Umut Bozok’a “al da at” dedi. 83. Dakikada o da öyle yaptı. 2-1. Panik, gergin Kayserispor tribünleri takımına destek yerine köstek oldu. Kayserispor sahasında ilk saldırısını aldı. Trabzonspor silmeye devam ediyor.

.

Leave a Comment