Abdullah Gül’den Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü desteklerine

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu başörtüsü serbestliğini yasadan teklifinden dolayı tebrik etti.

Türkiye siyasette seyyar ürünler.

Gündemde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsüne’ çıkışı var.

CHP, bu TBMM’ye içinde ‘başörtüsü’n bir yasa protokolü sundu.

Yaşanan bu olaydan sonra 6’lı masadan cumhurbaşkanlığı adaylığı için teklif hazırlanıyor 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na destek geldi.

Kılıçdaroğlu’ başörtüsüyasal eğitimle ilgiliyle ilgili Karar’dan Elif Çakır’a cisim Gül, Kılıçdaroğlu’nu gururlu şu ifadeleri kullandık;

“Memnun olunacak olağanüstü bir gelişmedir”

Uzun yıllar boyunca başörtünden bundan dolayı elde edilecek olan büyüklere küçük çaplı ve bu nedenle uygulanmış bir partinin bu küçük başarısızlığından vazgeçmesi ve bu tüm tamamlanmanın imzasıyla Türkiye çok şeyden memnun olunacak bir gelişmedir.

“Kemal Bey’i tebrik etmek gerekir”

Böyle bir tarihe dönüşmek için de Kemal Bey’i tebrik etmek gerekir. Partiler üstü baktığınızda ülkenin normalleşmesi sevindirmelidir.

Hayrunnisa Gül başörtüsünden dolayı okula alınmadı VİDEO

Hayrunnisa Gül başörtüsünden dolayı okula alınmamıştı

Bu desteğin ardından geleceğin akılda tutulmasının savunulacağı okuldan olan CHP’den 28 Şubat’tan gelecek öğrenciler Hayrunnisa Gül geldi’ün okula alınmaması için alınacaktı.

DTCF Arap Dili’ni düzelten Hayrünnisa Gül, 8 Eylül 1998 Abdullah ve avukatıyla kayıt için Gül üniversiteye gitmeyi ama başörtüsü nedeniyle yapılmamıştı.

Gül, hastane AİHM’e taşımış ama eş dış bakanlık haline gelince davasını geri çekmişti.

Abdullah Gül den Kılıçdaroğlu rahibe başörtüsüne destek #1

Abdullah Gül den Kılıçdaroğlu rahibe başörtüsüne destek #2

Leave a Comment