Acun Ilıcalı, Fenerbahçeli ismi istedi!

TRANSFERLER SÜPER LİG’DEN
Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hu City, Championship’te iddialı bir kadro oluşturmak için transferle sınırlına çok sayıda dolgu yaptı. Hull City’nin tercih edilebilecek bir büyük bir ürünün Süper Lig’de satın alınmaya özen gösterilmesi dikkat çekici. Ozan Tufan Sinik’i birliktena ve Doğukan’ı katan Hull City ötee Allahyar Sayyadman, Jean Michael Seri, Adama Traore, Oscar Estupinan, Benjamin Tetteh ve Dimitris Pelkas’la ilişki kurdu.

FENERBAHÇE’DEN 3 FUTBOLCU
Hull City’yi yeniden Premier Lig’e taşımayı Acun Ilıcalı, Fenerbahçe’den Ozan Tufan, Allahyar Sayyadmanesh ve Dimitrios Pelkas’ı transfer etmişti. Sarı lacivertliler bu transferlerden hem bir gelir elde etti hem de kontenjanını boşalttı.

ŞOTA İLE YOLLAR AYRILDI
Lige iyi başlyan Hull City daha uzun bir maceraya bindi. Championship’te üst üst 4 mağlubiyet gördü. Hull City’de yaşanan bu kötü gidişat sonrası Shota Arveladze ile yollarından ayrıldı. Veda sonrası teknik direktörlük görevine geçici olarak Andy Dawson getirildi.

SON MAÇTA YENİLDİ
Hull City’de oğlu olarak Huddersfield’la karşı karşıya gelindi. Andy Dawson’ın olasıne 2-0 olduğu gibi. Bu sonuçla birlikte Hu City, Championship’te 13 puanla 20’nci sıraya çizim. Hull City ilk 13 ve 4 galibiyet, 2 beraberlik 7 mağlubiyetle 14 puan topladı

ŞENOL ÇORLU’YU İSTEDİ
Birleşik Krallık Şampiyonası Hull City’yi alan ünlü medya patronu Ac Ilıcalı, bir kez daha Fenerbahçe’nin eylemlerinden çalma. Ilıcalı, Ali Koç’tan bu kez futbolcu olmayan bir teknik direktör cezaevinde bulundu. Ilıcalı, Fenerbahçe’nin gözcü şefi Şenol Çorlu’yu istedi.

TEKLİFİ DOĞRULADI
Hull Citylıcalı da gidecek. Ajansspor’a uygulanan Çorlu Protokolü doğruladı. Çorlu, “Ancak henüz ortada bir durum yok. Fenerbahçe’den yola çıkmak için bir yere gitmem“dedi.

Bir hafta içinde netleşmesiken durumun Ali Koç’tan onay durumunda Şenol Çorlu, Hull City’nin hedefinde geçecek.

BELÖZOĞLU DÖNEMİNDE SORUMLU OLDU
Uzun Fenerbahçe U21 takımının teknik direktörlüğünü yapan Çorlu, son olarak 22 Nisan-31 Mayıs 2021 arasında Fenerbahçe A Takımı’nda görev almıştı. Emre Belözoğlu’nun pro lisansı olmadığı için bu belgeye sahip olan Çorlu, teknikte direktör simgesiyle yer almıştı. 60 arasında Çorlu, 1984-1991 Fenerbahçe’de futbol oynayıp, iki Süper Lig şampiyonluğu yaşamıştı.

Leave a Comment