Adana Demirspor 0-0 Galatasaray (Maçın özeti)

class=”medyanet-inline-adv”>

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında Adana Demirspor ile Galatasaray karşı karşıya geldi.

Adana’da tartışılan 0-0’lık ile sona erdi.

Karşılaşmanın ilkn gol sesi çıkmadı ve golsüz kızdı.

Adana Demirspor, 64. Stambouli’nin gördüğü kırmızı kartla sahada 10 kişi kaldı.

Kalan dakikalarda da gol olmadı ve iki takım da sahadan birer puanla ayrıldı.

Süper Lig’deki 3 maçlık galibiyet serisi sona eren Galatasaray’ın ve hafta lider olası Adana Demirspor’un puanları 17 oldu.

MAÇTAN DAKİKALAR

15. Galatasaray ceza alanında sol köşen özgür vuruş kazandı. Kerem’in kullandığıta, üst barajdan geri döndü.

23. Galatasaray’ın önünden Mermer’ın atağındaki soldan topu ceza alanından geçen kaleye gönderdi, kaleci Ertaç meşin yuvarlağıarak kornere gönderdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

33. Adana Demirspor’un soldan atağında Onyekuru’unun taca’sının topu döndürmesiyle Belhanda’ya geldi. Bu oyuncu ceza kursu kadar geçişte dikkat çekti. Defanstan dönen topu Yusuf arka direğe gönderdi. Topu kontrol eden Onyekuru yerden şut dikkat çekti, kaleci Muslera uzanıp geri çeldi. Bu kez Ndiaye, kaleciden önce gidiş şut çekti, yandan görünüşte çıktı.

45. Galatasaray’ın rakibi şu oyuncunun 2 metre dışından bir dövüş oyunu kullanan Mertens, savaşla kaleye sertt dikkat çekti. Kaleci Ertaç’tan dönen top ceza içinde karambolde kaldı ve sonra Adana Demirspor savunması tarafından uzaklaştırıldı.

60. Mertens’in sağdan dövüşü alan Mata, kaleyi karşıdan görünüşte sert. Svensson’un başlığında meşin yuvarlak kornere gitti.

64. Adana Demirspor’da Stambou’da kaldı, ceza alanında Mata’ya yapılan faün sonra sarıyı gördü ve kırmızı kartla oyun dışı.

75. Rodrigues’in pasında torreira’ya bir araya geleceğine karşı saldırıya kadar saldırıya karşı saldırıdan saldırıya. Meşin yuvarlak direğin yanından az farkla au çıktı.

78. Bo Galatasaray’ın atağınday sağdan ortaladı. Ceza alanında bulunan Mertens’in dokunuşunda top üst direkten auta gitti.

class=”medyanet-inline-adv”>

İLK 11’LER

Adana Demirspor: Ertaç; Svensson, Samet, Semih, K. Rodrigues, N’Diaye, Stambouli, Yusuf, Belhanda, Onyekuru, Emre

Galatasaray: Muslera, Boey, Nelsson, Abdülkerim, Dubois, Torreira, Midtsjö, Yunus, Mertens, Kerem, Gomis.

.

Leave a Comment