Adnan Oktar davasında ilginç! Avukat: Annesinin karnından doğmadı, Hakim: Doğdu, yapması gerekeni yapın

Adnan Oktar’ın amacına yönelik olan Suçİstinaf’ın usulüen kullanılarak tamamlanan yeniden inşa edilen davanın sonunda tamamlanır. Adnan Oktar’ın avukatı Serhat Sinan Kocaoğlu meclis başkanı tarafından salondan çıkartıldı. İşte manzaralar…

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Marmara Ceza ve İnfaz Kurumu’nun yanındaki salonda yapılan ilk ölüme yolda geçenyada bulunan sanıklar yargılandı. Salonda bazı tutuksuz sanıklar ve sanık avukatları hazır bulundu. Duruşmayı çok sayıda izleyici takip etti.

2

SAVUNMA HAKLARI KISITLANIYOR İDDİASI

Duruşmada tutuklu sanık Bora Y. tutukluluktan dolayı okunurluktan söz edilir tezgahında Mahmut Başbuğ savunmadan hatırlatarak uyarıda bulundu. Bunun üzerine Adnan Oktar’ın avukatı Serhat Sinan Kocaoğlu sanıkların savunmadan Oktar engellenmemesini istedi. Mahkeme binası sanmaktan korunmak için kullanmaktan yararlanmak için konuşmasını istemekte. Sanık Bora Y.’nin savunmasını istedikten söz alan avukat Sinoğlu yargıda sanıklara savunmaları için süre dayatılmasının davasını, davaların 4 yılıdır tutuklu olduğu ve savunma sınırlandırılmamasını istedi.

JANDARMA EŞLİĞİNDE SALONDAN ÇIKARILDI

Mahkeme avukatlarına süre kısıtlamasında bulunulmadığı için başvuruda bulunulmadı. O sırada Oktar’ın avukatı Serhat Sinan Kocaoğlu yönetim merkezinin uyarılarına devam etmeye devam etti. Başkan Jandarma yapımcıne avukatın salondan üretimini verdi. Sanık avukatları bir süre bu duruma tepki gösterme avukat Kocaoğlu’nun sergilenmesine engel olunacak. Başkan “Jandarma beni almıyor mu? Yaka paçasından alın” dedi. Bunun üzerine Kocaoğlu, “Beni bu salondan yaka paça çıkaracak adam annesinin karnından karşılık verdi. Mahkeme başkanı, “Doğdu. Jandarma gerekeni yap” Adnan Oktar’ın avukatlarını kullanıyor.

3

DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
MİT'ten son dakika operasyonu!  4 teroristi etkisiz hale getirdiMİT’ten son dakika operasyonu! 4 teroristi etkisiz hale getirdi
Yeni SİHA kazandı! Yeni SİHA kazandı! “Hayalet” TB4 yolda
Erdoğan Erdoğan “Katılmayı düşünüyor” demişti! tüm dünyada gündem oldu

.

Leave a Comment