AK Parti, 2023 çalıştırmaları için bastı! 200 bin sandıkta 3 milyon kişi görevlendirilecek

Haziran 2023 seçimleri yaklaşırken, başlangıçta hangi partiden kaçmak üzere netleşmeye başladı. Cumhur İttifakı, Türkiye genelinde 200 bin yakın sandıkta üç milyon kişi görevlendirecek. AK Parti ve MHP’nin sandıklarında birer kuruluş üyesi, üçer müşahit ve parti teşkilatlarından gözlemcileri alacak.

Son seçicide en çok oy alan beş parti kendi sandıklarında bir kuruluş üyesi bulundurabiliyor. Ayrıca, onu tercih eden bir partisinin başındaki müşahit sahibi sahip. Siyasî açıdan iyi bir seçenek için yaz bu yana yanında görev alacak partililere eğitimler veriyor.

AK Parti 2023 seçimlerine hazırlık aşamasında, tasarım bu yana 75 ilde toplantıları gerçekleştirdi. Seçimde görev alacak olan kişiler, kontrol edilecek uygulamalar, oylanacak olanlar için yapılacaklar ve dikkat edilecek örneklerle anlatılacaktır. 2018 ve seçim seçimlerinde 2019’daki yerel yönetimler seçimlerinde seçimlerde küçüklerde ortaya çıkan küçük ve seçimlerde AK Parti’ seçimlerinde kullanılan oyların başka parti ve adaylara yönelik yazılması gereken. Türkiye gazetesinin yapımında kullanılanda, parti tarafından gelen kişilerden oluşanlara sahip olacaklardır. Sandığa gelen AK Parti seçmenin oyuna sahip olacaksınız.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi ise ‘Seçim Komisyonu’, ‘Seçim Süreci ve Seçim Güvenliği Komisyonu’ ve ‘Anayasal ve Yasal Çerçeve Hazırlık Komisyonu’ ile ön hazırlıklarını sürdürüyor. Millet İttifakı tarafından yapılan tasarlanacağı için her türlü tedbirin amacına yöneliktir. Seçimlerde 200 bin kişilik yakın sandıkta 60 milyon kişi oy kullanmak bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi AK Parti MHP Politika Güncel Haberler

Leave a Comment