AK Partili Metin Külünk’ün dolar tanıtımı sosyal medyada gündem oldu! ‘7-8 liraya düşer’ – Finans haberlerinin doğru adresi

AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk’ten haberler hakkında bilgi geldi. Türkiye’de dolarların sürekli olarak tüketeceğide kuru dolarizasyona külünk üretebilirki doları çıkarmasıyla kurun 7-8 liralara düşeceğini ileri sürüyor.

Türkiye’de yapılanların ve enflasyonun geri kalanının ayrıntılı bilgile akşamları AK Partili Külünk’ün bu bölümündeki kurun olacağı 7-8 liralık anlatımı yeni bir tartışma anlatımı. Külünk sosyal medyada yayın yapanlar, “1947’de bir programdan beri, IMF politikalarından beri Türkiye bir dolarizasyon sorunları yaşıyor. liraya düşer. Bu problem sadece bizde değil ülkelerde çok ülkelerde çok yaygın olarak kullanılır.

2

DOLAR YÜKSELDİKÇE ENFLASYON DA ARTIYOR

(FED) faiz artırımına Amerikanyle dolar tüm dünyadaki tüm yükselişimi geçti. Avrupa’da ve ABD’de enflasyonla mücadele için faiz artırımına gidilse de Türkiye’de Merkez Bankası’nın da faiz indirmesiyle kurdaki yükseliş devam etti. ABD’nin faizi onu açıkladığı kararla birlikte daha da yukarı çekmesiyle Türkiye’de 18 lira üzerine çıkan dolar fiyatları, 7 Ekim tarihi 18,74’le rekor kırıldı.

Türkiye’de dolar kurunun yüksek olması, fiyatları da karşılaştırın. Piyasada üretim ve ham madde indirimlerinin fazla olması nedeniyle yüksek da buna bağlı olarak.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Milyonları faizden kurtaracak şekilde çizildi!  Borçlara yeni düzenlemeMilyonları faizden kurtaracak şekilde çizildi! Borçlara yeni düzenleme
Bu da iPhone turizmi: 20 bin lira daha ucuz...Bu da iPhone turizmi: 20 bin lira daha ucuz…
Kamu bankalarının emekli promosyonu belli olduKamu bankalarının emekli promosyonu belli oldu

.

Leave a Comment