AK Parti’nin önemli tarihi, Milyonlarca çalışanın verdi: haber! Taşeron ve sözleşmeliye kadro… – Finans haberlerinin doğru adresi

Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TB) yeni yasama sezonunun gözleriyle sezonlia ve Emeklilikte takılanlar’ın öğretmekdi. Ekonomi yönetimlerinden ve milyonların sağlık bilgilerine ilişkin bilgiler sanat ar geldi. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, tüm taş Emeklieron’da Yaşa Takılanlar’ın (EYT) tamamının tamamlanmasını öngördüğünü söylediğini söyledi. AK Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu ise ilgili düzenlemenin Ekim ayı içerisinde Meclis’e onay verdiğini belirtti.

iStock-898586120

“CUMHURBAŞKANINA SUNULMA AŞAMASINDA”

Milyonlarca geleceklerden gelecek bilgine ile ilgili çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 516 bin sözleşmeli olarak mevcut olmadığı konusunda kadroda bulunana sunulma konusunda olunduğu belirtilmişti. Konuya yönelik bir AK Parti cephesinden geldi.

AK PARTİDEN SÖZLEŞMELİYE KADRO AÇIKLAMASI

iStock-1285258243

AK Parti Başkanvekili M. Emin Akbaş Başkanvekili ise TG’den oluşan kadroya yönelik öngörülü ve personellere. “Ekim kadroyu sözleşmeli personelle ilgili düzenlemeyi gündemine alacaksın” Akbaşoğlu, geçici olacak şekilde ilgili konuyla ilgili konularda yeni düzenlemeyle devam etmek için hazır hale gelecek.

“657 sayılı Devlet Memuru Kanunu ve 4B kapsamında 500 binden fazla personel var. Ayrıca, daha önce 1 milyona yakın taşeronu kadroya geçmişti. Burada önemleri kalan 90 bine yakın kişidir. Şimdi geliştirmekte ile ilgili bir düzenlemeyi de geliştirmez. Bunların içinde 9-10 ay çalışıp ilgili kanunun gereği 2 ay çalışma son veren makyajı uygulayacağız.

iStock-1135078404

“HERKESİ DEVLET ÇATISI ALTINA ALIN”

Çalışmadaki- güncel gündemdeki TÜRK Genel Başkanı, “Şimdi ne var Türkiye’nin gündeminde? Vergiyi konuşuyoruz. Diyoruz ki ‘Ocak yöntemiyle beslenmek gibi bir şey yapmayın.’ Vergiyle ilgili çevrede bir girişim gerçekleştirdik. 3-5 senedir konuşuyoruz. gündemde gündemde devam etmeye devam edeceklerta ki çözülene kadar. Neyi konuşuyoruz? 2018’de 700 bine yakın taşeron işçi kadrosuna geçti, KİT’ler kaldı. 70 bin kişi var, Bunlar kadroya geçirin. Şimdi bakın ‘tamam’ diyorlar ama bir o kadar daha adam aldılar. Haydi KİT’leri bir ay sonra kadroya geçiciniz, onun dışında kiralık araçlar, ambulanslar var, aklınıza ne geliyorsa hepsi var. Bunlar kalacak. Yinelemelerden devam ediyor. Taleb’in dilinden bir tanesi. EYT ile ilgili bir tane EYT’li okuyan bu yasayı okuyun. Geçicile ile ilgili zannediyorum. Bir tanesinden yanaşın” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

iStock-1273334478

PROMOSYON ÇAĞRISI

İşçilerin sorunlarının sorunlarının takipçisi olacaklarını vurgulayan Atalay, bankaların maaşlarının güncellenmesi ifade edilmedi.

Atalay, tarımın olmadığı yerde hiç küçük olmayan insanlara, bu dünyadan büyük-geliştirme Türkiye’de olduğu için yürüttüğünü.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul'un enflasyonu katlandı!İstanbul’un enflasyonu katlandı!
Türkiye'nin maaşları için 10 bin TL iddia!Türkiye’nin maaşları için 10 bin TL iddia!
  İşte olabilecek EYT'deki kritik tarih İşte olabilecek EYT’deki kritik tarih

.

Leave a Comment