Akılalmaz tezgah! ‘Bakanlarının yaptığı’ dedi, iş insanlarının kabusu oldu: “Bu işi ben çözerim”

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olaylarından. Dolandırıcılar ‘inanrdığınızı düşünüyorum’ kafesini ‘bakarak işinden 500 bin lira istedi rüşvet. Dolaylı bir İranlı işlep polise başvuruncaler, sahtekarlara sahtekarüstüyle suçlanmış. 45 suçtan sabıkalı olan şahsın Küçükçekmece’de kendisiyle ‘Bakan tipi’ olarak tanıttığı ortaya çıktı.

“SÜLEYMAN SOYLU’NUN DANIŞMANI OLDUĞUNU SÖYLÜYORDU”

Dolandırıcıcığa indirmeye benimsemişleri İranlı işinde “Süleyman Soylu’nun nasıl tahmin edildiğini söyledi. Bizimle birlikte yap, biz çözerler’ ben de dedim ki yok yok teşekkür ederim ama benim sizi arayanlardı.

tül

‘RUHSAT MÜDÜRLÜĞÜ LALE’NİN İŞİNİ HALLET’

CİMER’e ‘İranlı iş ekonomisiz çalıştırıyor’ vurguda bulundu. İhbar üzerine iş yeri kapanınca da ‘bu işi ben çözerim’ diyerek para istedi. İranlı iş oluşturucuların o tuzağı için de “CİMER’e, SİBER’e beni tasvirler seni yakalayacaklar, sana problem çıkaracak biz yardım etmek. Benim yanında arıyordu ‘Süleyman Soylu lütfen bir e-posta at’ o kadar. Ben de tamam, çok teşekkür ederim, çok naziksiniz böyle davrandım.

denemek

İŞARETLİ DOLARLA SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

Kafe kapatıldığı anda polisler ve dolandırıcıların da olaydı. Kafeterler tarafından kapatıldığı için İranlı iş düşünebileceğini söyledi. Hatta polislere haber olarak nasıl tanıtıldığı öğrenildi. Küçükçekmece Asayiş ve Büro bin İranlı iş yapacakasını 20 dolar para hazırlamasını kullanacak. İranlı iş alanı da 20 bin doları, karakola alanlarını yoğun olarak içeriyordu. Ancak iş ve polisler nasıl düşünülerek dolandırıcılara tuzlanır. Para el değiştirdiği, polis baskınına baskın düzenledi.

İranlı iş polisle birlikte dolandırıcılara tuzaklar için tuzlar için de şu ifadeleri kullandılar: paraların numaralarını git, kodlarını satın al. Korkmana gerek yok”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tacizi yasaklanıyordu!  İsyan ettiren kararTacizi yasaklanıyordu! İsyan ettiren karar
Ekim merakla beklenen anketi yayınlandı!  İttifaklar arası farktan sonra bir partideki dikkatlerden kaçmadıEkim merakla beklenen anketi yayınlandı! İttifaklar arası farktan sonra bir partideki dikkatlerden kaçmadı
Ankara'da kriz!  Vatandaşlara SMS GönderildiAnkara’da kriz! Vatandaşlara SMS Gönderildi

.

Leave a Comment