Akıllı olun ders alın

Yunanistan’ın Ege’de sivil bir gemiye saldırmasına gösterilen Bakan Akar, “Yunanistan’a derslere yeni bir maceraya girmeyin diyoruz” kullanılır.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara’daki “Milli Günü yayınını’nda açıklamalarda bulundu.

Yunanistan’ın görüşüne değinen Bakan Akar, son olarak Ege’de sivil bir Ro-Ro-Robotine ateş açmasına yönelik sert tepki gösterdi.

“Tarihten ders alın akıllı olun”

Türkiye ile Yunanistan’ın sevdiğin aşikar olduğunu vurgulayan Akar, “Yunanistan’a taritten ders alın diyoruz. Yeni maceralara girmeyin. Kullanıcılarınızın boyutuna göre bir şeyler tasarımlar. kabul edilmeyen uygunsunuz. Aynı şey tekrarlatmayın. Bu akıllı olun.” kullanımları.

Hulusi Akar, geri kalan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Yunanistan, şebekeyle arıtmaya devam ediyor”

“Tüm iyi hedeflerimize ulaşmaya çalışıyoruz.

Hulusi Akar’dan Yunanistan’a: Akıllı olun ders alın VİDEO

“Üçüncü bir düzensizlik Türkiye’yi görmek için çaba sarf etmek için çabalıyorlar”

Her olaydan ayrılmak, çarpışmatmakla uğraşmakla, gidişatla olayları etkilemek için çaba sarf edenlerle karşılaşıyoruz. Bu manada gerçekten ikiyüzlü bir siyaseti yanlış söylemiyorsunuz. İkiyüzlü bir siyaset var.

Bir bizler gibi, buna cevap verecek gibi görünüyorlar, diğer taraftan kendi ülkelerindeki ülkelerindeki halkla görüşmelerinde, konuşmalarında kendileriyle ilgili ve inkara olarak Türkiye’yi şikayetlerinde bir toplama hazırlar.

“Bunların evlerinde ayna yok mu”

Bunun hemen akabinde Yunanistan’daki siyasiler, Türkiye’yi saldırganlıkla suçluyor. Bu ikiyüzlülük değil de nedir? Bunun için bunun için ki evlerinde ayna yok mu? Aynaya baksalar gerçekleri görenler ve belki utanırlar. Bu kadar aleni ikiyüzlülük, riyakarlık olmaz.

S-300 hava savunma sistemleri ile taciz ediyor, kilit atıyorlar. Hasmane, düşmanca bir tutum bu. Bununla ilgili ne yakınlıkla ne komşulukla, ne önceki mutabakatlarla bir alakası var. Bunlara karşı davranışlarda bulunurlar. Kabul edilemez. Bu büyük bir riyakarlık, ikiyüzlülük. Bunun için lazım.

Hulusi Akar dan Yunanistan a: Akıllı olun ders alın #1

“Davranışların hiçbirini karşılıksız bırakmıyoruz”

Biz onun muhataplarımıza yazanlar, Sözlükler iletiyoruz. Türkiye’ye karşı olan bu takip ediyor, hiçbirini bağışlamıyor. işlerin ilgi alanını ve çıkarlarını korumak ve kollamak için hem sahada hem de yapılması gerekenleri yapmaya de hazırlıyoruz.

Biz, barış, komşuluk dostluklar, uluslararası dilden, bu iş birliği yapmak istiyoruz. Ege Denizi’nin bir barış denizi canı arzumuz içinde buna uygun bütçe bulamıyoruz.”

“Kardeşlerimizin kabul etmiyorlar”

Bir gazetecinin, Yunanistan’daki Lavrion kampının bir terör kampına dönüştüğüne yönelik ifadeleri hatırlatmak değerlendirmesini sorması üzerine Akar, “Lavrion’da FETÖ’yü, PKK/YPG’yi, DEAŞ’ı DHKP-C’yi saklıyorlar, onlara evlerini yapıyorlar. Oradan geleceklerini planlıyorlar. Tüm bunlar görülürken büyük bir gaflet, riyakarlık, ikiyüzlülükle böyle bir şey olacaklardır. Zorlar. Bunu yapmak mümkün değil.

Oradaki kardeşlerimizi kabul etmiyorlar. ‘Bunlar Müslüman’ diyorlar. Peki bunlar Çinli mi, Japon mu? ismi Türk, Türk, mezarlıkları Türk, kazanan, tapuları Türk. Batı Trak’daki kardeşliklerimizde, yürekteu gasbediyorlar, bunu da görmezlikten geliyorlar. Onun müftü seçimlerine dahi, onun müdahale etmeye çalışmak isteyenlere. Bir takım Lozan tarafı, diğer taraflar Paris’te var. Bunlar temel metinler. Bu metinlerin içerdikleri süslemeleri dahi inkarlar, reddediyorlar.” dedi.

Hulusi Akar dan Yunanistan a: Akıllı olun ders alın #2

“Madem bu sorunlar var, gelin konuşalım”

Yunanistan’ın adaları uluslararası hukuka aykırı olarak silahlandırdığına inanılmayan Akar, “Hayır bizim kara sularımız 6 mil, hava sahamız 10 mil’ diyorlar. Dünyanın garip şey. Bunun nasıl olabileceği söylenemez. Bunu aklı başında kimse kabul etmiyor. Sorunlar bir bekliyor. bu sorunlar var, gelin konuşalım, görüşelim diyoruz.” kullanımları.

“Gemiye ateş edecek olan, diyaloğa geleceğin başlayacak”

Sorunların buluşmasına yönelik bir yaklaşımda, diğer tarafta artırıcı uygulamalara yönelik uygulamalarin kendileri hakkında kendilerima usulleri görüşmelerinin olduğunu, “Bunlar hep duruyor. Biz diyoruz ki ‘Ne zaman buyurun gelin veya bizler’. Biz ‘diyaloğa gelin veya biz’ ‘diyaloğa geliyorlar. diye konuştu.

“Tarihten ders alın, akıllı olun”

Adaletli çözümünün vurguna bakan Akar, devam etti:

“Tarihten ders alın. Yeni maceraya girmeyin. sizin için bir nesneye uygun olmayanlar.

“Menfaati için insanları kandırıyorlar”

Kendi menfaatleri için halklarının çocuklarını, kendilerini tehlikeye atıyorlar. Diğer yandan da bu siyasiler, akademisyenler, emekli asker ve satış sahibi olan Yunanlar üzerindeki yanlışlığı görmüş ve yazılı ve sözlü olarak yazılmış. Biz bu manada hedef belirleme ve bir önce barışçıl ve çözümleme ile problemlerimizi çözmek için görüşmelere başlamamızın en doğru yol ifadesiyle.

Ancak bu işin hiçbir şekilde zafiyet olarak algılanmaması gerekir. Ege’de Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta hemn hem de Kıbrıslı kardeşlerimizin, menfaatlerini korumakta, kollamakta azimliyiz, kararlıyız ve buna da çok muktediriz.”

Leave a Comment