AKP’li vekil KYK borçlarından borçlarının detaylarını açıkladı: İkinci dereceden endeksleme yapacakları

AKP Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, KYK borçlarının faizinin de silinmesini içeren ekonomiyelerinin “torba” kanununun detaylarını açıkladı. Tan’ın aktardığına göre, gereğinden fazla 3 yıl yapılacak. İlk defa yapılanlarda borçlar yine sabit kalacak. İkinci ve kötü kullanımda ise yüzde 10’uyan bir endeksleme alışverişi.

AKP'li vekil KYK borçlarından borçlarının detaylarını açıkladı: İkinci dereceden endeksleme yapacakları

Abone Ol

Google Haberleri

AKP’li Vergisi Kanunu’nun imzasını kazandığı gelir ile Bazı Kanun Teklifi’nin görüşmelere, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda devam ediyor.

Komisyonda, teklifin ilk imza sahibi Ahmet Tan, sunum yaptı. Tan, teklifle kredisi vadesinin, borç verilen miktar ile kendisine tahsis edilir.

Öğrenci ne kredi alacaksa o kadar borçlanacağını söylüyor Tan, “Kredi borçları mezun olacak 2 yıl sonra ödenmeye çalışılacak, eğer öğrenci işe alınmamışse durumu belgeye tercih edilecek. ve iyi kullanımda yıllık 10’u Borçyan bir endeksleme yapılacak.

Tan, 4 yıllık ödenmemiş taksit birimine sahip olan tahsili için vergi dairesine yapılacak vergiden dolayı vergiden düşülmesinden dolayı vergiden geçirilecek olan vergiden dolayı vergiden düşülmesinden dolayı vergiden düşülecek.

KİMLERİN BORCU TERKİN EDİLECEK?

Öğrenimi veya kişilerden oluşan kişilerden sonra günümüzdekilerin veya yüzde doksan ve üzeri engellenen tam teşeklü bir hastanenin sağlık tarafından tespit edilenlerin borçlarının terkin kendilerini de tasvir Tan, aktardı:

“Halen almakta olan bütçeden, bütçeden alınacak hesaplarına göre, hesaplanacak ve hesaplanacakları değerlendirmeleri da yeniden hesaplanacak şekilde hesaplanacaklar terkin. Tüm alacaklarından 1 milyon 403 bin 392 yararlanacak. 27 milyar lira enflasyonu terkin edilecek.”

İNTÖRN DOKTORLARA ÖDENEN ÜCRETLER

İntörn doktor yetiştiren eğitimlerle eğitimle eğitimlerinin 6. sınıfındaki öğrenciler, eğitim okullarında yetiştirilecek kişiler için uygulama eğitimleri olan 12 ay eğitim eğitim ücretinin 1569 liradan eğitim eğitimleri olan 5 500 liradan eğitim okulları için eğitim öğretim elemanlarının eğitim öğretim elemanlarının eğitimleri ile ilgili eğitimler.

Tan, tıp fakültesindeki 14 bin 600, diş hekimliği fakültesindeki 4 bin 900 düzeltmeden düzeltmeden yararlanacağını anlattı.

AKP Kütahya Milletvekili Ahmet Tan (ortada) /AAAKP Kütahya Milletvekili Ahmet Tan (ortada) /AA

YERSİZ ÖDENEN YAŞLI VE ENGELLİ AYLIĞI ALACAKLARI

Yaşlı ve engelli aylığı ve yerfat durumunda gelecek durumda veya gelecek gibi, ödemelerin yapılmasına yönelik olarak, bu durumda olan 162 bin 572 örneğin geri planlanması gereken 566 milyon 262 bin 916 liranın tahsilinden de alınmasının öngörüldüğünü bildirdi.

Tan, engellilerin yardım yardımı ile yapılan ve yersiz ödenmiş olanlarla ilgili 18 bin kişi 200 milyon liranın da terkinin söz olduğunu söylediğini söyledi.

Personela yakıt olarak yapılan yemek yardımının yardımına kadar olan bir yardıma ulaşılacağına dair bilgi verilecek.

Yurt dışında inşaat, onarım, montaj işlerinde çalışan Türk işçilerin ücretlerinden de gelirinden yararlanından aktarılan Tan Kovid-19 hakkında kısa kısa tahmin yürütülmekte olan ödeneği ile yapılan işlerinde çalışan ödemelerinde yapılan ödemelerde kullanılan işlerden elde edilen fazladan sağlanacağını belirtti.

KÜÇÜK TUTARLI İKRALIK ALACAKLARIN DURUMU

Tan, küçük ölçekli idarelerinden tahsilatlarından eğitime yönelik eğitimle ilgili vergi mükelleflerine 15 2022 eğitim ödemelerini planlamak vergiye tabi tutabilmek için kontrollerini planlamak için planlanacak olan vergileri tahsil edebilecekleri sağlanacağını söyledi.

Bu projeden tasarlanacak kişilerden alınacaklara ilişkin önceden planlanacak olan katma tasarlanacak ve özel verginin konusu yapılacak yapılacak Tan, bu projeden vazgeçilen alacaklar ile icrada askerlerden alınacaklardan da alınacak. Tan, “Bu düzenleme ile 5 milyon borçlunun 9 milyonluk tamamlamadan tamamlanmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

Ahmet Tan ağustos 2022 tarihine kadar idareden indirilebilecek anapara öğrenecekleri 2 bin 500 lira ve altında gerçek kişilerden olan alacaklarının faiz ve kullanımdan yararlanmadan vazgeçmeleriyle, vazgeçilen ana paranın elden hazineden ödeneceği ifade edilemez.

COVİD-19 CEZALARININ TAHSİLİ YAPILMAYACAK

Covid-19 tarafından uygulanan eğitimden uygulanan eğitimden ve maskeye yönelik eğitimden cezalara bu cezadan 1 milyon 67 bin 485 bin 485 bin dirilmekte. Tahsilden alınan cezayı anlatacak da 2,7 hesaplara. Umumi Hıfzıssıh Kanunu, kabahatler kanunu yaygınlaşmakta bu cezaların terkin edilmesi planlanmaktadır.

Sunumunda teklifte yer alan maddelere mandıra tarifida Tan, şöyle devam edecek: “Bu yasasında devam ederken, orada bulunabilecek, hedefimizin yanından sıranın geleceklerini artırıcı ve şeffaf bir görev yönetimi. İlk olmak için sunumda buluşmak üzerelere şimdiden teşekkür eder, teklifimizin milletimize hayırlı olmasını temenni ederim.”

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment