Aksaray’da ruhsatsız tabancayla tutuklandı: Devletimiz ruhsat vermiyor

Yapılanlarda denetim ruhsatsız tabancayla götüren Bayram B. isimli şahıs, “Devletimiz ruhsat vermiyor, mecbur ruhsatsız taşıyorum” diyerek kendini savundu.

Aksaray'da ruhsatsız tabancayla tutuklandı: Devletimiz ruhsat vermiyor

Aksaray’da Ereğli Kapı Mahallesi’ndeki Atatürk Bulvarı’nda uygulama yapan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri ve mahalle bekçileri, durumda şüphelendikleri 68 BR 202 plakalı otomobili durdurdu.

Ehliyet ve ruhsat kontrolünün uygulanması Bayram B. (41) isimli yolcuların nefret ettiği hal ve hareketlerinden şüphelenen ekipler, Cumhuriyet Başsavcılığı eşleştirmesinde araç ve üst araması yaptı.

Koltuk gizlimiş ruhsatsız tabanca bulundu

Şahsın üzerinde yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanmazken, araç içinde bekçiler tarafından yapılan aramada koltuk gizli gizlenmiş ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait 10 mermi ele geçirildi.

“Devletimiz ruhsat dinlemiyormecbur ruhsatsız taşıma”

Araçta silahın bulunmasının ardından rahat tavırlarıyla dikkat çekici sürücü, kendine okurken okuduğunu cevaplarla da ‘pes’ dedirtti.

Tarım ve hayvancılıkla uğraştığını belirterek silah taşımaya mecbur olduğunu dile getiren sürücü, “Ruhsatlı devletimiz vermek zorunda olduğu için ruhsatsız beraberiz. Yani biz de istemek yani ruhsatlı silahımız olsun. Arazide kendimizi koruyalım. Yani kendi kendime tedbir almaya çalışın.” dedi.

Aksaray’da ruhsatsız tabancayla yakalandı: Devletimiz ruhsat vermiyor VİDEO


Aksaray da ruhsatsız tabancayla tutuklandı: Devletimiz ruhsat vermiyor #1

Emniyete götürüldü

Etkili savunması ve rahat tavırlarıyla dikkat çekici sürücü gözaltına alınırken, ruhsatsız tabanca ve mermilere el konuldu.

İHA’nın haberine göre; sürücü, ifadesi alınmak üzere Aksaray Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Aksaray da ruhsatsız tabancayla tutuklandı: Devletimiz ruhsat vermiyor #2

Aksaray da ruhsatsız tabancayla tutuklandı: Devletimiz ruhsat vermiyor #3

Leave a Comment