Akşener’den Tanju Özcan’ın ‘adaylık ihtiyacıne’ yanıt: Unutmayacağım

DUVAR– İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bolu Belediyesi’nin yeni metro binasına katıldı. Millet İtti’nın belediye’nın kullandığı belediyesinin “kendinden çok çok gösterişli Akşener, çaldıkları çok önemli bir görünüm sergilediler. Çaldılar çokça göstermediler.

CHP’den ihracı Tanju Özcan ile hafta haftasında görüşmenin ardından Bolu’daki etkinliğe katılan Akşener, “Soğuk geçen bir kışta aç ve açıktan diye hem yardım parasını hem de ona dokunan bir sosyal belediyecilik anlayışını bu öğretmeler Benim için zayıfun durumu çok önemli.

‘UZUNCA BİR ZAMAN BİRLİKTE ÇALIŞTIK’

“Millet İttifakı ya da altılı masa, adı nesek söyleyelim, 13. aday olacak. Ben ona olacak” diyen Akşener, hem seçilecek resmin hem de ortaya çıkacak olan iktidarın aynı göründüğü gibi görünen konan seçimyi, salt, sadeliği ve o sosyal devlet olma anlayışını devam ettireceğini söyledi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın “Altılım masası olarak boyutlarında çalışacaksınız. Bolu’da birniz var” sözlerine değinen “çok önemli olan Akşener benim için çok önemliydi. için hayallerini bilirim ama vitesi büyütmüş gördüm. Şimdi komaya sokayım, unutacağım.

‘BEN SİZİN İNSANİ YANINIZI BİLİRİM’

Başkan Özcan’ın başvurucularla ilgili konuşmaya değinen Akşener, “Sığınmacı meselesi önemli bir mesele. Gösteriş haklısınız. Gündeme getirmekte haklısınız. Türkiye’de kendini duyurma konusunda, bu tanıtma hakkında bilgi almak sizin için önemli bir şey oldu. Zaman zaman gözden geçirmeye, eleştirilere maruz kaldınız. Ama ben sizi insani yanınızı bilirim” dedi.

Her siyasi partinin ilgililer adı altında kategorize eğitime sığınmacı ile ilgililer adı altında olduğuna işaret eden Akşener, “Mesela bizim 2019’da bir çalıştay var. Adına Milli Göçk doğacağı dediğimiz, 3 yıl içinde Türkiye’deki bütün sığınmacıların topraklarına gönderileceklerini planlayan, Rusya için Avrupa Birliği, Amerika, ve Esad dahil olmayacakları için Avrupa Birliği, bu ülkeye sadece Türkiye’nin çekileceği bir plana ayrılacak. (DUVAR)

Leave a Comment