Akşener’in ziyareti istifa kararı geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in haftası Şanlıurfa ziyareti sırasında Bucak aşireti ile bir araya geldiği ve Sedat Bucak’a vekil adaylığı teklif edileceği öne sürüldü. Ancak bu karşılaşmada bir araya gelmeden kazandı. Rakip aşiretten Mahmut Cevheri, hem partiden hem de görevinden istifa etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 2 Eylül’de Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki il ve ilçe başkanlarıyla Urfa’da bir yerden geldi. Daha Fazla Akşen, Şanlıur’da Susurluk kazasından gelen Bucak Aşireti lideri ve eski DYP sonra gelecek Sedat Bucak ile görüşmüştü.

VEKİL ADAYLIĞI GÜNDEME GELDİ

  • Yerel basın bu görüşmenin iyi Parti’de rahatsızlığa yol içeriğini belirtti. İddiaya göre Akşener, ziyaretinde Bucak aşiretinden destek bulundu. Akşener’in Urfa’dan Sedan Bucak Bucak’tan Ahmet Ersin Bucakı 1. Aday aday’ını teklif edebileceğini öne sürüyordu.

TEKLİF SONRASI İSTİFA GELDİ

Meral Akşener’in Sedat Bucak ile iyi görüşmenin ardından, Şanlıfa’nın diğer önde gelen aşiretlerinden Şıhanlı aşiretinin mensubu Mahmut Cevheri, Partiden Genel Merkezi’ndeki danışmanlık görevinden de partiden de “fikir ayrılığı” Kullanılacak istifa.

Meral Akşener Tanju Özcan'ın davetini geri çevirmedi: İBB'den akşam Bolu olacak

GÜNDEM

Meral Akşener Tanju Özcan’ın davetini geri çevirmedi: İBB’den akşam Bolu olacak

.

Leave a Comment