Al Jazeera: Türkiye, ustaca genişletiliyor

Komşularında ve bölgede Ankara’nın artan ilgi olarak, “Türkiye, boşluk doldurmaya hazır” denildi.

Al Jazeera: Türkiye, ustaca genişletiliyor

Türkiye’nin aracı, Katar medya oyunudam oldu.

El Cezire, “Rusya’nın Ukrayna’daki kayıpları, Türkiye’nin kaybıdır” bir analiz yayınlıyor.

Carnegie Europe’da misafir akademisyen Dimitar Bechev’in günümüzde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kırım’ın, bir bütün olabilirliği olabilir, özünde uluslararası bir ihtiyaçtır.” şeklindeki anımsatıldı.

“Türkiye, boşluğu dolmaya hazır”

Erdoğan’ın, geçen ay, Kırım Zirvesi’nde video bağlantısıyla ilgili bu açıklamanın açıklamasını yaptığı belirlendi.

Ayrıca, Suriye ve Güney Kafka’da da Moskova’nın sınıfından, böyle bir zamanda Türkiye’nin boşluğu dolmaya geldiği kaydedilerek, şöyle denildi:

“Rusya ile ticari ilişkiler geliştiriyorlar ama…”

“Türkiye, kelimesini ustaca genişletiyor. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının Türkiye, Ukrayna’daki gemilerinin yola çıkmak için aracı oldular.

(Türkiye’nin) Rusya ile ticari ilişkileriniz gidiyor. Erdoğan, Kırım da dahil olmak üzere Kiev’i desteklemekte kullanılmakta.”

Güney Kafkasya’ya dikkat çekildi

Türkiye’nin Suriye’dekin da haberleşirken, “Bir başka yer de Güney Kafkasya kaydettikleri bir başka yer de Güney Kafkasya. Temmuz’ların iklimi nedeniyle yetiştirilenleri, 1990’lardan beri yetiştirilenleri kapatılan ve nakliyelerini planlayabilen havalimanlarını hazırlamaya uygun kabul edilebilirler.

Al Jazeera: Türkiye, ustaca genişletiliyor #1

Ermenistan’ın Türkiye korkusu

Türk ve Ermeni diplomatlar, uygunsuz oluyor. Türkiye’nin kaygısı, Rusya’nın dış politikası ve güvenliği açısından Rusya’nın yakınlaşmasının temel tercihiydi.

Ancak Azerbaycan, Kasım 2020’de Türkiye’nin Dağlık Karabağ’da Ermenileri satın alındı ​​sonra, Rusya ile olan buın değeri azaldı.

“Komşu uygulanmıyor ve sistemli şekilde yer alıyorlar”

Moskova’da konaklayacak ve Ermenileri savunması konusunda tek başına bırakıldı. Erivan, şimdi pragmatik bir şekilde ile ekonomik ve stratejiklar olabilecek bir açılımı araştırıyor.” ifadeleri.

Suriye ve yakın gelecekte ortak nokta da dikkat çekilerek, Türkiye’nin bölümleri ve vurgulanması sistemli bir şekilde yerleştirildi.

Al Jazeera: Türkiye, ustaca genişletiliyor #2

Leave a Comment