Ali Koç açıkladı: Fenerbahçe stat oluşumunda hazırlanıyor

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 1907 Fenerbahçe Derneğinin, Kadıköy’de kulübe ait Ülker Stadı’nın adının, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı nedeniyle “Atatürk Stadı” olarak değiştirilmesi kararını, tüm camianın destek vermesi durumunda yerine getirmelerini bildirdi.

1907 Fenerbahçe Derneğinin davetinin 30. yıl dönümü, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda geçirdiği bir etkinlikle kutlandı. Dernek Başkanı Rıfat Perahya’nın ev sahibindeki etkinliğe, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar ve yönetim kurulu üyeleriyle taraftarlar katıldı.

Stadın ismi “Atatürk” olsun talebi

Rıfat Perahya, etkinlikte yaptığı konuşmada, derneğin çabasından bu yana hayata geçirme teorilerini anlattı. Dernek olarak üyelerce çok yoğun talep olması üzerine yeni bir karar aldıklarını söyleyen Perahya, “Bu kararı heyecanla paylaşmak istiyorum. 1907 yılından beri evimiz olan Kadıköy’de, 115 senedir maçlar yapılan stadımızın, Cumhuriyetimizin 100. yılında Atatürk Stadı olarak değiştirmeni talep ediyoruz kulübümüzden. Bununla ilgili olması gerekenler olsun.” dedi.

Etkinliğe katılan Cem Yılmaz’ın sahne nöbetinden sonra bir konuşma yapan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ise, 1907 Fenerbahçe Derneğinin, Fenerbahçe için eline taşın altına koyan tavrından hiçbir zamandan vazgeçmediğini belirten, 13 yıllık başkanlık yaptığı derneğin, kuruluşunu anlatan ve Fenerbahçe camiasına kazandırdıklarını, bu hikayenin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

“Fenerbahçe’ye hiçbir şey altın tepsiyle sunulmadı”

Sarı-lacivertli camianın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, her konuda omuz omuza olmak zorunda olması gereken gökyüzüen Koç, “Fenerbahçe’ye hiçbir şey altın tepsisiyle sunulmadı. Sezona güzel başladı. Hep birlikte görme, adalet isteyenler, Fenerbahçe’ye adaletsizlik istediler , çok belirgin ve hiç çekinmeden.Bu çıkışlarında başarılı oldular bir nebze.Bunlara izin vermeyelim.Bu sezon 7’den 70’e kadar aynı bilinçle, aynı sorumlulukla, her konuda, çok ilgili, kenetlenmiş bir şekilde kulübümüzü sıkı sıkıya sahiplenmemiz gerekiyor.Bu mücadelede bir eksik olmadan camimizin kenetlenmiş olması hedeflediğimiz başarıya ulaşmamız için en önemli etkendir.” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin elde ettiği başarısının şampiyonluğunun olmaması, 3 Temmuz sürecinin alınanların akıyla çıkma büyük bir başarı öyküsü olduğunu kaydeden Koç, “Biz bunu her zaman kendi alınan terimizle, en zor şartlarda elde ettiklerimiz. Şampiyonluğa oynadığımız zamanların ne hikmetse karşıdaki cephesi daha geniş oluyor. Biz bu başarıları elde etmişizdir. Hayatınızda verdiğiniz desteğin en büyüğünü almanızı rica ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Stadın adının değiştirilmesine olumlu yaklaşmak

Başkan Ali Koç, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, “Cumhuriyet’in Fener’i” olarak hep beraber Fenerbahçe çevresindeki mücadelelerini sürdüreceklerini de belirterek, “Bu kulübe gönül vermek bizim için gurur yaratmasıdır. ve görevde önemli görevlerin yerine getirmiş bir kulüpler olarak şampiyonluklar en çok bize yakışacaktır.” ifadesini kullandı.

Statü talebiyle ilgili de yürütme soruşturması Ali Koç, bu talebin kongrelerinde birçok kez gündeme geldiğini anımsatarak, şunları söyledi:

“Yaparız, çekinmeyiz ama bunun bir camia isteği ve isteği olarak gerçekleşmesi her şeyden önce önemlidir. 29 Ekim 2023 yılında hayata geçirelim. Siz varsanız biz de varız. Bunu yapmak için Saraçoğlu ailesiyle, Ülker gurubuyla görüşeceğiz ama bugün itibariyle 100. yılımızın en önemli görevi olarak bunu not edelim ve hep beraberelim gerçekleştirelim.”

Konuşmaların ardından etkinlikte, Avrasya Filarmoni Orkestrası ve Şef Orçun Orçunsel eşliğinde Fahir Atakoğlu ile Mor ve Ötesi sahne aldı.

Leave a Comment