Almanya’nın Chancenkarte planı – İş-Yaşam Haberleri

Fırsat Kart’a Türkçe yol

Almanya’yı hazırlanmak için hazırlanmak için gözden geçirmeye hazırlanmakta. Alman hükümeti iş işini kolaylaştıracak fırsat kart hazırlıyor. Halihazırda iş arayanlar için Almanya’nın bir seçenek mevcut. Fırsat Kartı ise Almanya’da iş isteyenler için; gelecek bir iş protokolü olmasa da Almanya’ya gelmelerine izin verecek çok daha kolay ve hızlı bir sistem olacak.

ALMANYA YABANCI İŞÇİLERİ ÇEKMEK İSTİYOR

Çalışma işi bakanı Hubertus Heil ve İçişleri Bakanlığı Bakanı Nancy Faes, gün içinde iş gazetesinde Handels’den faydalanmak isteniyor, onlarla basit gidişlerden daha fazla güneşlenmemiz gerekiyor. yazdılar.

Almanya İstihdam Araştırmaları Enstitüsü, ülkenin 1.74 milyon açık pozisyonu olduğunu bildirdi. Öğle yemeği hazırlığı, Temmuz’ gıda sıkıntısının, anket tasarımı 4 binden insanlarını yaklaşık 50 kişiyi yetiştirdiğini, gıdalardan üretilecek.

IFO, en çok hizmet şirketi olarak gördüğünü söyledi. Ayrıca, eğitimli mühendis, bilgi yanı sıra hazır ve mekanikçi sıkıntısının üretimi ve perakende sektörü içinde yetersiz donanım sıkıntısı olduğunu söyledi. IFO’nun onayladığı bir ankette Almanya’daki sevindirici Nisan’da dolu dolu dolu bir karşılama, Temmuz’da karşılanacak olan 43’e yükseldiğini tespit etti.

Yeri gelecek öğrenciler için geçerli olmayacak. 4 önemli kriterin 3’ünü karşılayabilen, değerlendirmeye alınacak. Bu şekilde sıralanıyor:

 1. üniversite diploması veya meslek yeterlilik
 2. En az üç eğitim eğitimi
 3. Almanca yeterliliği ya da ölçeğinde olmak
 4. 35 yaşının altında olmak

İşgücü talebe göre, Alman hükümetinden alınacak kartın verilecek kartların sayısı. Kriterleriya çalışmak için çalışmak için kolay olmak için. belirleyici faktör, Almanya’da iş bulmak, bulabilmek. Eğer işsa kart sahibi bir süre sonra Almanya’dan muayene olmak zorunda.

Bazı ünlülerle ABD’deki Yeşil Kart’a benzetilse de, önemli bir fark var. ABD’ye doğrudan Yeşil Kart ile girilebiliyor. Kart sahibi orada çalışmak zorunda değil. Ancak, fırsat sınırı Almanya’da iş kabul edilmeyenler Almanya’dan ayrılmak olabilir.

SİTEDE ENGLISH BİLGİLER DE YER ALIYOR

Almanya’da hükümet tarafından “Yapın” – Almanya’ya çalışmak veya okumak için isteyenler için yol almayı bir internet sitesi sitesi. Bu hedef grup için Almanca, Fransızca, İspanyolca, Türkçe gibi birçok dilde kısa ve genel bilgiler veriyorsunuz. Çok dilli bu sitesi, formaliteleri, iş geliştirme, iş eğitimi, iş kurma, ikili eğitim ve araştırma, eğitim ve eğitim kursları hakkında ayrıntılı bilgiler hakkında bilgi verir. Ayrıca, basit yaşam ve ihtiyaçlardan, bir dairedeki günlük yaşam ve temel ihtiyaçlardan burada bulunuyor.

TR ÇOK HANGİ SEKTÖRDE İŞ GÜCÜNE İHTİYAÇ VAR?

Sitede hangi liste iş özelliklerin yüksek olduğu söyleniyor. İşte o branşlar:

 • Hemşire ve çocuk: Hasta ısıtıcı, yaşlı ve çocuk ısıtıcı
 • doktor
 • Mühendis: endüstriyel bir bölge olarak her açıdan gözden geçiriliyor. Otomasyon teknolojisi, inşaat, mimarlık, otomotiv sanayi – araçla sürüş ve araçla ulaşım dahil, enerjiler, çevre ve yapay zeka
 • BT: Yazılım geliştirme, uygulama destek, BT güvenliği, veri bilimi
 • Bilim Adamları: Biyoteknoloji, kimya, enerji ve çevre mühendisliği, eczacılık, fizik
 • Zanaatkarlar: İnşaat ve gelişim, metal ve elektronik, ahşap ve plastik, endüstriyel temizlik, el yapımı gıda ürünleri, sağlık ve kişisel bakım, grafik tasarım, giyim, tekstil ve deri endüstrisi
 • hizmet sektörü çalışabilecek profesyoneller
Leave a Comment