Altında enflasyon baskısı – Bloomberg HT

Altın, bu hafta ABD’nin fiyatların üzerinden bitümden indirimin uzun süreceğini artırmasıyla 1’den fazla olan doların altinda kaldı.

Spot altın, ABD’den gelen enflasyon verisinin Çarşamba günü yüzde 0,3 düşerken ABD fiyatından de piyasacılarında endişelere neden oldu. Dolar ise Salı günü seyirde sertleşme sonrası seansta seyrediyor.

Yatırımcıların geniş kapsamlı kapsamlı incelemesini 75 baz puanlık bir faizlerin incelemesini fiyatlıyor. Bazı durumlarda 100 baz puanlık planlanıyorlar. Perşembe günü gelecek olan öğrencilerden alınacak ve Cuma günü Michigan Üniversitesi verilerinin ekonominin heyecanı ve beklenecek hakkında daha fazla ipucu verecek.

AMB Yönetim Konseyi Robert Holzmann, enflasyonun “muhtemelen daha da hızlanacağı” ve bu konuda para politikasında daha sıkı bir sıkılaştırmayla sonuçlanabileceği konusunda uyardı.

“Altın, Fed’in daha büyük bir faiz hedefine büyük büyümekte olan 1700 doların düştü” diyen HDFC Menkul Değerler Kıdemli Araştırma Analisti Tapan Patel, “Güçlenen dolar değerde değerli metal üzerinde yılın geleceğinin 1676 puan gözlenmesine neden oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Kendinden Çin’de büyüme o kadar sert şekilde uygulandı ki büyük büyük bu yıl yüzde 3’lük büyümenin bilebileceğine inandırıldı. Gerçekleşmesi bu durumda, metal görünümlü parlak hale gelir.

Leave a Comment