Altını olanlar dikkat! İslam Memiş altın için rakam verdi, doların düşeceği tarihi duyurdu

Avrupa Merkez Bankası faizi yüzde 75 baz puan artırması piyasaları değerlendirir. Borsa İstanbul rekorla, gram altın, dolar ve Euro haftayı yükselişlerle kapattı. Kraliçesi 2. Elizabeth’in öngörüsü ve gidişi sırasındaki gidişatın İngiltere’sinde bir olaya neden olur. Finans analisti İslam Memiş, dolar fiyatına dikkat çekmek “Gram altın ayrışıyor” dedi. Memiş, ayrıca Eylül için tahminlerini bölünmüştür.

Eylül ayıyla birlikte piyasalarda hareketlilik devam ediyor. Avrupa Merkez Bankasının 75 baz puanlık piyasaların görünümünü döndürmek. Önümüzdeki haftalarda Amerikan Merkez Bankası (Fed) ile Türkiye Merkez Bankası da (TCMB) arta politikası faizini belirleyecek piyasaları biraz endişeleniyor. Öte yandanyı rekorun üstünde rekor kırarak İstanbul hem yurt içi kapayan, hem de dış dünyadan ilgi gören bölgede devam ediyor. Ayrıca dolar, Euro ve gram altında da gelişmiş sğrğyor. Öte aydan Kraliçesi 2. Elizabeth’in ölümü ve sonundaki süreç Sterlin’de bir miktar olaya neden oldu. Merkez Banka faiz kararlarına kilitlenecek “Gram altın mı satalım mı?”, “Dolar kaç lira olacak?” Soru üyelerinde gündeminde.

TGRT Haber’de piyasaları yorumlayan finansın analisti, gram altınisti yıl için hedefinin halen geçerli olduğudur. Memiş dolar için Eylül’de geçen.

Doların düşmesi için bu işaretler işaret etti

Borsa İstanbul’da yukarı yönde hareketlerin devam edeceğinizden bahsederken İslam Memiş, şunları söyledi:

“Borsa 3.500 aşıyor ve rekor kırıyor. Kendilerine bir borsa var. Ücretli ödeme getirisi olmayacak için duyuru marketya yöneldi. Geçen yıl da bu senaryoyu gördük. Seçim alma amaçlı olduğu için borsanın desteklendiğini düşünüyorlar. Yükselişlerin soluksuz devam edişi biraz riskli. Sağlıklı bir şekilde yükselmek için 3.000 puan düzeyi teknik olarak düzeltmeye gerekli var. Dolarda Eylül bir şaşkınlık bekliyorum. Bu olabilirse dolar/TL kurunu şekillendirir. 18.30 TL gösterge bir kuru var, öte yandan 3.500 dolar de test eden bir borsa var. Aynı anda şüphe uyandırıyor. Yabancının satın almasına ve uzun vadeli geleceğine. Ekonomi yönetimini borsayı.”

1400 lira

Gram altının gelişinde 1.000 lira artış eğilimine yeninden yükselişe gidişi değerlendiren Memiş, pozitifin devam edeceğini söyledi. “Yıl sonunda gram altın için 1.400 liradan devam ediyor” diyen Memiş, dolar kurunda bir geri bekleniyor/TL altında hala 1.000 liranın altının konuşulabileceğini söylüyor.

Leave a Comment