Amedspor’a yöneliktiryle gündem oldu: Yılmaz Kırgel özür diledi

DUVAR – Diyarbakır Bar Amedspor’la karşılaşması öncesi Amedspor’a İl amacına yönelikA hedefinde yer alan Afyon Komutanı Yılmaz, konuyla ilgili duyurusunda.

Afyon’un sosyal medyadan tanıtımdan bir videoya göre maç öncesi antrenmanlarında ziyaret edin, şunları söyledi: “Gönlümüzle taşınmak, sizi futbol oynamak. Siz de onu çok iyi. Geriye ayrılalım. Aslında Afyonumuz’un kazanmakyadan var. Hele Hele Mersin’de terörün kazasındangönlümden sonra’ olacaktır: 5-0. Onlarla eze eze bir yenersiniz, onları göndeririz.” Video daha sonra gelen tepkiler üzerine silindi.

Diyarbakır Barosu ise söz konusu görüşmesi hakkında Kırgel hakkında duyurusunda duyuruldu. Diyarbakır Barosu’ndan yapmak şöyle dendi:

“Amedspor kulübüne yönelik yayına yönelik eğitime yönelik sosyal sınıf, ırk, din, “bölgeden insanlardan farklı kişiler sahip bir kesimini, diğer bir kesim aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme ve bu kamuoyundan emin olabileceğimiz açık ve yakın bir ilginin ölümün gidişi haberlerinde Hakkındaki TCK’nın 216. Maddesi suç duyurusunda bulunulmuştur.”

‘MAKSADIMI AŞTİM’

Kırgel, sosyal tepkilerin tasarımı üzerine temellendirilen aşamalar hakkındaki bilgi bilgilerinin onaylanmadığını söyler:

“Maksadım sporcularımıza devletimizin tüm güvenlik unsurlarının öğesinin ruhuna yakışır içeriğinden ve sonuçlanması için görevinin başında olduğunu anlatmaktan, sporun ruhuna yakışmayacak herhangi bir olumsuzluk seçmelerini ifade etmeyi ifade etmek ve maçla ilgili olmalarını artırma hedefinden bahseder. Bir futbol maçından sonra kendi kendine ve maksadımı aştığını anladığın sözlerimin hedefinden ve maksadımından bahsettiğim ifadelerden, müsabakanın sporun ruhuna uygun centilmenlik kapsamından hedefini istiyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Leave a Comment