Amerikalı yazar E Jean Carroll, Trump’a tecavüz davası açtı

Kuruluş Tarihi: 25 Kasım 2022 08:28

ABD’li yazar E. Jean Carroll, 1995’te New York’taki lüks bir mağazanın soyunma elinde, kendisine cinsel saldırıda iddiası ile Trump’a dava açtı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Amerikalı yazar E. Jean Carroll, eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında tecavüzle suçladığı New York’ta dava açtı.

E. Jean Carroll, 1995’te New York’ta lüks bir mağazanın soyunma yoluyla Trump’ın cinsel saldırısına maruz kalıyor iddia ediyor.

Elle dergisinin eski yazar köşelerinden Carroll, tecavüz davasını, New York’un dün sabah giren yeni bir yasa kapsamında açtı. Yeni yasa eyalette tecavüze ugrayanlara, olay boyunca ne kadar sure geciyorse gecsin dava açma imkani veriyor.

Carroll’ın avukatı Roberta Kaplan, Trump’ı davranışlarından sorumlu tuttuklarını söyledi. Trump’ın avukatı Alina Habba ise “Bu dava maalesef yasanın istismarına bir örnek ve gerçek tecavüz kurbanlarına zarar verme riskini taşıyor” dedi.

Carroll, Trump’a mağazada hediye konumunda yardımcı olduğunu, bir ara tuvalete girdiklerini ve Trump’ın kendisine tecavüz edildiğini bir kez sürmüştü.

class=”medyanet-inline-adv”>

Amerikalı yazar E Jean Carroll, Trumpa tecavüz davası açtı

Amerikalı yazar başına gelenleri iki arkadaşına gittiğini açıklamış, “Biri bana polise gitmemi tavsiye etti. Diğeri ise susmamı öğütledi, ‘Unut bunu! 200 avukatı var. Seni gömer’ dedi” ifadesini kullanmıştı.

TRUMP NE DİYOR?

Donald Trump ise Carroll’ın kendisine yönelik olarak ilk kez 2019’da dile getirdiği suçlamayı reddediyor.

O dönem ABD Başkanı olan Trump, Carroll’ı tanımadığını vurgulamıştı, “İddiaları hayal ürünü. Zaten tipim de değil” demişti.

Carroll bunun üzerine hakaret ve karalama davası Trump’tan uzaklaşmak için saklanıyor. Trump bunun üzerine yeminli ifade ölümü.

Bu davanın ilk duruşması 6 Şubat’ta yapılacak. Eski ABD Başkanı Trump hakkında, hesaplarda sahtecilik yaptığı ve bazı gizli resmi belgeler Beyaz Saray’dan ayrılırken yanına alarak Florida’daki evine götürdüğü iddialarıyla ilgili soruşturmalar da sürüyor.

Trump’ın 6 Ocak 2021’de ABD Kongresi’ne düzenlenen saldırıyla birlikte yayınlanmadığı da soruşturuluyor.

.

Leave a Comment