Amerikalılar kapış kapış Tesla, Bentley ve Lamborghini alıyorlar

pandemi onlarla birlikte yapanları üstlenirki Amerikalılarondan daha fazlası lüks araç satın almayı tercih ediyor. veri analiz şirketi JD Gücü‘bir göre BMW, Mercedes-Benz ve tesla gibi lüks satın alınan yeni kitaplardan oluşan bir modelden onaylanmıştır ve Haziranlardan genel koleksiyonlar ABD pazarında yüzde 17,3’lük rekoru kırıldı. Sektör göre göre yakın bu 2019’da yüzde 14 yükselebilir, orantı devam ediyor.

JD Power’ın göreceği Lamborghini, Bentley ve Ferrari gibi markalar tarafından satılan ve Süper ödül sayılan lüks otomobillerin satışları hala az. Ancak bu yıl Temmuz’a aday olan bu kategoride satılan da 6 bin 700’e numara. Bu oran beş yıl aynı zamanda gelemeyecek şekilde yüzde 35,6’lık bir ortaya çıktığını gösteriyor.

“Zenginlik gidiyor”

Volkswagen AG‘nin yanma Bentley Motorları‘ta satış ve pazarlamadan yönetim kurulu üyesi olan Alain Favey, “Zenginlik giderek artıyor. Bu yükselişte çağdaş olmak” dedi. Pavey, büyük bir müşteri gibi markalardan daha fazla olanlar gibi.

alıcılar genç

Ayrıca Pavey, ABD’deki bu genç kızlı alıcılarının modelliğini daha olduğunu ve teknoloji ile eğlence endüstrilerinden servet yaşlı bilgisini verdi. Analistler ve işletmek, pandemi içinde borsasürekli oynaması ve yükselen ev fiyatları gölgesinde öne çıkan harcamaların artırmasını artırmayla ilgili yüksek bir ön değerlendirme olacağını söylüyor.

“Tedarik zorlama daha yüksek olurdu”

Premium araç satışları son birkaç rekor seviyeler gördü. Ürün ve değerleme konusunda araç bir araştırma firması olan Kelley Mavi Kitap‘a göre 2021’de uzaya göre yüzde 13,2 patlamala 2,48 milyona ulaşanlar ve kitlesel pazarların kaydettiği yüzde 1.7’lik büyümen üzerine çıktılar. JD Power analisti Tyson Jominybeğenilen bulunarak, “Tedarik donanım rekorlar daha yüksek olabilirdi” dedi.

otomobil satıcısı olan Jack Hananya, yüksek fiyatlı araçlara çok güçlü bir bütçen kapsamında eğitim yazında yalnızca 100 bin dolardan fazla fiyata modellere kapsamlı bir işletmeye karar verdi. Hanania, normal bir tane 250 bin mal olan 10 Lamborghini satarken 2021’de yaklaşık 30 sattığını söyledi. Hannania, “Biraz talep etmekten. Ama onun içinden geldiğinde bu arabaları alacak bu kadar çok alacaklınız” dedi.

Analistler, aracın ne olduğuna dair bir süt ürünü tek bir gelecek söylüyor. Tipik olarak kategori, genel olarak tüketicilerden oluşan konaklama seçeneklerinde yer alan modellerde hem de bayilerde daha üst düzey bir deneyim sunan markaları içerir. Çoğu zaman bu araçlar, kitlesel pazardaki emsallerinden daha yüksek fiyatlarda şekillendirilmiş ancak şekillendirme belirli araç türlerinde çizgiyle daha fazla ilerlemeye başlamıştır. premium ise daha genel lüks tasarım fiyatlarında aşırı derecede artan modeller ifade eder.

Fiyatlar giyime yöneldiler

Bayilerin ne göre Ford, toyota ve hyundai Tarafından yapılanlar gibi ana akım modelleri araçlarda üstten pazara gitmeyi tercih etti. Bazı kategorilerde lüks ve lüks olmayan modellerin fiyatları arasındaki farklardan daraldı.

Aradaki fark azaldı

Mesela araba satın alma sitesi Edmunds‘un göre, bir Kia Telluride SUV ve liderlikteki bir SUV olan Lexus RX 350 için ortalama fiyat vadeleri 6 bin 875’i yapardınız. Firmanın önceliği ile pandemiden modeli arasındaki fiyat farkı yaklaşık 9 bin dolardı.

Yöneticiler, seçimin fabrikanın seçimine yönelik ve daha fazla tercih edilebilir olduğunu söylüyor. Örneğin CadillacEn pahalı modelini sürmeyi planlıyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre Celestiq başlıklı araç fiyatı 300 bin dolar olacak.

Mercedes-Benz ABD’nin CEO’su Dimitris Psillakis, arabaların ve kamyonların arzının kullandığından, oldukça sıkılan taleplerden dolayı büyük miktarda büyüme görülebildiğini söylüyor. Psillakis, “Pazar tam potansiyelini göstermedi” dedi.

.

Leave a Comment