Android ve Chrome için Google şifresi nedir?

Apple’dan Google’a kadar dev teknolojinin yaratıcısı olmayan bir şeyi döndürmek ister. Google tarafından edinilen son özellikler ise Android’i şifresiz hale getirir. Google şifresi özellikten QR kod yapabilecek Mac ve iOS’tan yararlanabilecek.

Google şifresi nedir ve nasıl kullanılır?

Google; web sitesi, uygulama veya cihaz alıcılar için passkey tipindedir. Android ve Google Chrome’da yeni özellik, belirli bir şifre veya parmak izi ile ilgili. Siteye ait olmayan kızlardan önce, passkey’ine veya parmak izine kaydedilecek. Bilgiler ayrıca Google Şifre Yöneticisi’ne işlenecek.

Google’ın yeni özelliği şu anda iki konumunda bulunuyor. İlk olarak web sitesi, Google passkey oluşturmalı ve uygulama/ sitesi kimliklerini kaydetmeli. İkinci olarak ise geliştiriciler bu passkey’i kullanabilecek destek sunmaklı.

Google Tensor G2 hakkında: Pixel 7'nin performansında soru soru!

Google Tensor G2 hakkında: Pixel 7’nin performansında soru soru!

6 Ekim’de tanıtılan Pixel 7, sistem olarak Tensor G2 setini kullanıyorlar. Google’da, işlemcinin üretimine yönelik eğitim semineri.

Google’ın blog yazısında verdiği bir örneğe göre, bir Android kullanıcı, Mac’te Safari kullanarak passkey’in kullandığı bir web üzerinden bağlantı kurabilir. Benzer Windows’taki bir Chrome, aynı zamanda’ iOS’ şeklindeki’da depolanan passkey kullanarak aynısını yapın.

Web API’si oluşturulacak passkey’ler, web sitesindeki uygulamalarla aynı şekilde olacaktır.

Teknoloji devi dağıtımından itibaren Çocuklar kimlik bilgilerinin yöneticileri de bu özelliğini ifade etti. Ancak ilk aşama yalnızca Android kullanıcılarına sunulacak.

Apple ise yaklaşık 3-4 ay önce parolaları için elma geçiş anahtarları yoktur. Yeni özellikler, kimliklerini biyometrik olarak kimlik doğrulaması yapmak sunacak. Ancak henüz erişime açık değil.

Siz bu konu ne satın alındı? Görüşlerinizi yorumda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave a Comment