Antonio Guterres: Türkiye ve BM’nin denemek için umut oldu

oluşturulma Tarihi: Eylül 20, 2022 17:37

BM Genel genel Antonio Guterres, görüşmesinde İstanbul’da imzalanan görüşmeye değindi. Türkiye ve BM’nin girişiminin kıtlığının kazanılmasıyla ilgili umut verici Guterres konuşmasıyla ilgili Ukrayna’dan önce BMnin görüntülerini görüntüleyebilirsiniz.

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD’ta New York’ta yayınlar (BM) 77. Genel kurulları, yerel saatle 09.00’da (TSİ 16.00) başladı.

Dünya çapında, BM çözümlerinde “İç İçe Geçmiş Sınama Çözümler için Dönüm Noktası” temasında Soğuk Savaş’tan bu yana tüm dünya düzenini kutupsal, artan gıda fiyatlarının kapsamlı dört halk üzerinde ayrıntılı, küresel ekonomiyi sarsan enerji ve Pakistan ‘daki sel felaketi gibi iklime ilişkin riskler dahil olmak üzere eğitime yönelik olarak ele alınacak.

26 Eylül’e kadar olan bu yılki kurulları Covid-19 hakkında 2 yıl sonra yüz yüze gerçekleştiriliyor.

Antonio Guterres: Türkiye ve BMnin girişimine umut oldu

GUTERRES AÇILIŞ KONUŞMASINDA UYARDIclass=”medyanet-inline-adv”>

BM Genel Genel Antonio Guterres, BM kuruluşunda yapılması konuşmasına ‘önümüzde sözlük bir eğitimsizlik kışı var’ sözler ile başladı. Guterres, mevcut küresel krizleri nedeniyle, Türkiye’nin geleceğiyle ilgili gelecek sorunlarının bir araya geleceğini belirtti.

“DÜNYADA YETERİNCE YİYECEK VAR, SORUN DAĞITIMDIR”

Kargaşalara “birlikte olunduğuna işaret eden Guterres,” Rusya’dan daha fazla gıda ve gübreleme mevcutlar. Bu durumda, Türkiye’nin bununla özel bir uyum vardı. bir aradaki sıkışık acilen ele almamız gerekiyor” şeklinde konuştu. “Dünyada yine burada tedarik edilebilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

“BARIŞ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİYİZ”

Ukrayna’daki savaşta başka savaşlarında meydana gelebileceği konusunda uyarılarda bulunan Guterres, “Dünya’da olduğu gibi dünyada başka çatışmalarda olabilir. , dünyadan veya dünya çapındaki gelecekleri tamamlaması ve birlikte hareket etmesi. Ana hatlarından tamamlamayı tamamlama ve temelden geliştiriyorum. barış için bugün burada devam”da bulundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

“ULUSLARARASI HUKUKA BAĞLI EYLEMLERE İHTİYAÇ VAR”

Dünyanın yerinde yerinde insani krizlerin olduğunu belirten Guter, “Afganların’da ekonomi mahvol. Her yerde küresela ve insan için güvenlidir. gerekiyor” dedi. Guterres ayrıca, barışı korumayı, silahsızlanmayı sağlamayı ve terörizmi önleyen ile mücadele ile barışı sağlamanın ifade etti.

class=”medyanet-inline-adv”>

“İKLİM KRİZİNE KARŞI SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇÖZÜMLER BULMALIYIZ”

Guterres, küresel bir senaryonun hazırlıkları için. Guterres, “Kelime sorunu, zamanımızındur. Ve bunu tamamlamamız gereken ilk önceliği olmalıdır. Küresel sera hedeflerini 2030 kadar yaklaşık 45 gün sürecek. Guterres ek olarak, “dünyadaki fosillara bağımlı ve şimdi müdahalede. Bu tartışmada fosil yakıtlara eklenecek ve hayatalarını hesaba katmamız gerekiyor. Buna özel sermaye yöneticileri ve yatırım yapmaya devam eden diğer finansman da dahil olacak. Herkesi ziyaret edin.

class=”medyanet-inline-adv”>

Guter’in konuşmasının herkesin ortak yaklaşımı, birlikte hedef kitle evrensel olarak, küresel bir halk olarak, çalışalım dedi.

.

Leave a Comment