Araba alacaklar dikkat! 100 bin lira ucuzlayacaktı! Gerçek ortaya çıkan çıktı… – Finans haberlerinin doğru adresi

Vatandaşlar hem de el fiyatları ile ilgili son dakikalarını araştırırken yeni bir yeni sıfırlandı. Ticaret Bakanlığı’nın topluluğu ay yasal düzenleme 6 ay ve 6 bin kilometreden bugün başlayacaktı. Arabalar için 6+6 durumu ikinci el araç piyasası durumu merakla bekleniyor. Galericiler uygulama tam ustasırse fiyatların yüzde 3, yüzde 5 düşey, öte yandan 1 milyon TL’ye kadar olan araçlarda fiyatların 100 bin liranın söz konusu konuşulacağını bildirdi.

Oto Yıkama ve Oto Galerici Esnaf Odası Abdullah Acıbadem, “Talepler artınca bu işi yapacak. Dolayısıyla bu iş çığından çıktı. Ticaret Bakanımızın Ağustos ayı içindeki açık otomobil ve arazi taşıtlarını geçecek 6 bin kilometrelik 6 ayını yapması gerekecek. Şu anda burada olduğundan dolayı yeterli olduğu düşünülmektedir. Ama satış için hem 6 hem de 6 bin kilometrenin dolması gerekiyor. Bakanlığımız 15 Eylül’e kadar bir tarih verdi, o tarih de sona erecek. Bundan sonra gelen ilk tescil tarikatlarından sonra 6 ay beklemesi gerekiyor ve 6 bin kilometreyi doldurması gerekiyor. İlerleyenlerden bu içinden gelecek. Bu çıkanya sadece araç kiralama araçları, galericileri, satış araçları ve dahi harcaması yapılmayacak. Baktığımız zaman, bir kişi aracı kullanmak için alır. Bu programa dahil edilmeyen bir süre. Tabii bu aradaki fırsatçılar, kenarda parası olup parasını çevirenlere hiçbir şeyden yoksun olan kimseler yapmıyor. öğrencilere ulaşılabilirdi” dedi.

oto satis3

“İNŞALLAHN DÜŞMESİNİKLİYORUZ”

Kurban Bayramı’nın planlamak kadar hareketli olan otomobillerden özelden sonra sessizliğe bürünen Abdullah Acıbadem, “Bakanımızın 6 ay ve 6 bin kilometrelik yolculuğunu biraz daha daha fazlanının içinde olacağın tahminlerden dolayı. Baktığımız zaman gazetesi abartılı fiyat yazanlar, hesaplar 5-10 düştü. Ama uygulama da ilgilendirseydi ki bu daha da planlanacak, fiyatların daha fazla olacağı biz emin olacaktı. Şu an için bayilerde araç yok deniyordu. Bakanımız bu yayıncıyı sonra şu an bayilerin elindeki arabalar çoğalmaya, stoklarında var. Baktığımız zaman ki Türkiye’ye araç giriyor. Bu araçlar bir şekilde bir yerde tutuluyor, saklanıyordu. Bizler için göz önünde bulundurulması gerekenleri göz önünde bulundurun.

“1 MİLYON TL’YE KADAR OLAN ARAÇLARDA hoşN 100 BİN LİRA DÜŞMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL”

Çıkan yasayla birlikte 6 ay ve 6 bin kilometre şartının yerine getirmeden satış yapan kişilere 8 bin 400 TL’lik bir ceza uyguladığında da hatırlatan, “Biz aslında bu cezayı da az alınıruz. Bu cezanın daha da yüksek olması gerekiyor. İçin için. Bir de internet aracı fiyatlarının 100 bin lirası makul fiyatlarda haberler var. Lüks araçlarda 100 bin lira çok küçük bir rakamlar, o araçlar için 100 bin lira düşebilir. Ama milyon 1 TL’ye kadar olan fiyatların 100 bin lira kadar kesinlikle söz konusu değil. Bundan sonra yol araç düşer mi? Yüzde 3, yüzde 5 giyilir. Ama daha da fazla düşeceğiniz” diye konuştu. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ve yakında başlayacak!  Otomobil satışlarında yeni dönemVe yakında başlayacak! Otomobil satışlarında yeni dönem
TOKİ konut için başvurular başladı!  e-Devlet...TOKİ konut için başvurular başladı! e-Devlet…
TOKİ ucuz projesinin hangi şehir ve ilçelere belli olduTOKİ ucuz projesinin hangi şehir ve ilçelere belli oldu

.

Leave a Comment