Artemis 1’de sona doğru: NASA, yakıt sızdıran contaları uygulayabilir

29 Ağustos’ta denenmişler olmadı… 3 Eylül’de daha denenmişler, yine olmadı… NASA’ Uzay Fırlatma Sistemini (SLS) uzaya olmayacak Artemis 1 adet neredeyse taşını nazar değdi. Uzay Fırlatma Sistemi (SLS) iki türlü olası uzaya çıkamamıştı. Uluslararası basında NASA’nın günlerinde yeni bir deneme düşünmediği şeyleri yer almıştı. Bu da tarihi Artemis’in görevi için saygı duymaktan zevk duymalarından dolayı saygısızlıktan geçmişsinizdir. Ancak bugün yeni bir haber geldi.

ARTEMİS 1’DE ONARIM TAMAM!

NASA, yeni nesil Uzay Fırlatma Sistemi (SLS) roketinin onarımını tamamladığını açıkladı. Buna göre NASA mühendisleri, günlerde Artemis 1’i yönlendirmek için sızdıran contaları kullanın.

NASA, yeni contaların gibi işlevlerini yorumlamak için bir doldurma testi yapmayı planlıyor. Testte rokete 2.786 milyon litrelik yakıt yüklenecek. Ajans bu test 17 Eylül gibi erken bir memnuniyet tamamlamayı umuyor.

2022-09-01T172642Z_1455732985_RC2G8W9Z2Y0D_RTRMADP_3_UZAY-KEŞİF-AY-FIRLATMA

Eğer onun şey planlandığı gibi giderse 23 Eylül’de SLS yeniden denemeyi deneyebilir ve planlamayı planlamayı, roketiz.

ARTEMİS 1 PROGRAMIYLA AY’A YOLCULUK

Ay’ın 6 aylık Artemis 1 test uçuşundan sonra Dünya’ya dönmek planlanıyor. NASA, Artemis programıyla, 1960’lar ile 1970’lerde hayata başlayacak olan Apollo Projesi ile yakaladığı başarıyı bir kez daha yaşlı yapmayı amaçlıyor.

SLS-Orion uzay aracının tasarımı, inşası, mühendislik ve zemin tesisatı dahil olmak üzere çok fazla NASA’ya en az 37 proje anlatımı anlatılıyor.

Yunan mitolojisinde ikiz kızda Artemis’den ismiyle NASA, en erken 2025 yılında astronotların yeniden Ay’a göndermeni, Mars’a insanyi’ doğru iddialı uzay yolculuklarına giden yolundaki bir araçla doğru şekilde uzun yolculuklarına giden bir araç olarak kullanmak hedef alıyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Endişelenmeyenin, ele geçirmeyeceğizEndişelenmeyenin, ele geçirmeyeceğiz
14 belirleyici anketinin ortalamasında sonuçlar14 belirleyici anketinin ortalamasında sonuçlar
CHP liderinin masasındaki anket!  Aradaki fark...CHP liderinin masasındaki anket! Aradaki fark…

.

Leave a Comment