Asgari ücretliler ek mesai yapmaklar

TL’nin kullanım parası ile birlikte değerle birlikte inşaattan giderin git gide yardımcı ve barınma ile birlikte. Türkiye’de gün boyu derinleşen yeni ekonomik krizle AKP ‘müde’lere sarılmaya devam ediyor.

Son olarak, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal konut projesinin detaylarını açıklamıştı.

Başvuruların yazını ve 250 bin konutu 2 bitirerek hak talebinde bulunmayı planladıklarını belirten Erdoğan”Vatandaşlarımız 608 bin lira sahip fiyatlar, 2 artı 1 konutlarımıza aylık 2 bin 280 liradan taksitlerle, 240 ay vadeyle sahipler. 850 bin fiyata sahip 3+1 konutlar 3 bin 780 liradan taksitlerle 240 ay ile iletir“demişti.

Erdoğan ayrıca, “İstanbul’da hane geliri 18 bin liranın, diğer illerde 16 bin liranın altında olan herkes başvurabilecektir” diye konuşmuştu.

Erdoğan’ın yapılacak. Projeyi seçici yatırım olarak niteleyen muhalefete göreyse iktidarın ömrü projeyi tamamlamaya yetmeyecek.

BAKAN KURUM’DAN TEPKİ ÇEKEN YANIT

Yeni kredi düzenleme TOKİ’nin konut taksitlerinin de belli olmasıyla birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanılığı Murat Kurumkonu ile ilgili tepkileri bir açıklama yaptı.

Kurum, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sosyal konut projesi ile ilgili sorularını cevapladı. “Asgari ücretliler hem kira hem konut kredisini nasıl beğenilir?” sorusuna Kurum, cevabı verdi:

  • 5 bin 500 lira alıyor. Hem kira hem konut kredisi taksiti hem de evini geçindirecek. Bunu yapabilmesi için ekstra para harcaması gerekiyor. Bunun için vatandaşımız biraz dişini eşinden, arkadaşlığından borç alarak, biraz ek mesai yaparak bu bedeli karşılayabilir.

CHP’DEN TEPKİ

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal da, Bakan Kurum’un skandalı açıklamasını paylaşarak “Başka bir tavsiyeniz daha var mı? Pes!“kullanmak.

Yeni sosyal konut projesine göre 2 1 konutlar en düşük aylık 2 bin 280 liradan artı 240 ay vade ile taksitlendirilebiliyor. 3 artı 1 konutlarda ise en düşük aylık 3 bin 187 liradan 240 ay vade taksit oluyor.

.

Leave a Comment